Euro
15.1246
-0.13%
Dolar
13.3698
-0.05%
Altın
791.0110
0.13%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
559.699
-1.89%
8ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 8 C
  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye zeytin dalı

  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye zeytin dalı

  CHP lideri Kılıçdaroğlu: Komisyonun adını beğenmiyorsanız değiştiririz..
  • 07.06.2012 - 11:03

  Kılıçdaroğlu ndan Bahçeli ye zeytin dalı #1

  Dünkü terör zirvesi sonrası Bahçeli'nin sert çıkışına cevap veren Kemal Kılıçdaroğlu, 'Efendim Akil Adamlar ismi doğru değilmiş. Başka bir isim koyalım. İsim şart değil. Beğenmediyseniz komisyonun ismini değiştirelim. Biz iyi niyetle başlattığımız çağrıyı MHP'ye, BDP'ye ve diğer partilere de yapıyoruz.' diye konuştu..

  AK SAÇLILAR KOMİSYONU DERİZ

  CHP lideri, 'Beraber bakacağız, akıl akıldan üstündür. Herkesin çözümü varsa gelip tartışalım. Amaç isimde değil. ‘Ak Saçlılar Komisyonu’, ‘Düşünen Adamlar Komisyonu’ deriz. Yeri ve ortamı olursa elbette MHP'den randevu isteriz' dedi..

   


  MHP CHP'ye kapıları tamamen kapattı


   

   

  DİYANET İŞLERİ VE ÖZEL YETKİLİ MAHKEME TEPKİSİ

  Parti Meclisi'nde konuşan CHP lideri, Diyanet İşleri Başkanı'nı günlük sıcak siyasi gündeme dahil olmaması gerektiğini belirtirken, Erdoğan'ın özel yetkili mahkemelerle ilgili son sözlerini de değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, 'Yeni mi fark ettiniz özel yetkili mahkemelerin yaptıklarını. Genelkurmay Başkanı tutuklandı gıkın çıkmadı. Geç de uyansa bunu bir kazanım olarak görüyoruz. Böyle bir kavram demokrasilerde olmaz. İstediği kişiyi alıp bir kapsama sokabiliyor. Başbakan Özel Yetkili Mahkemeleri tümüyle lağvetmelidir.' şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir