Euro
15.2461
-0.27%
Dolar
13.5920
0.02%
Altın
791.4310
-0.40%
Borsa
1936
-0.77%
Bitcoin
500.281
-2.49%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C
  Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a: Ucubeleri sustur - izle

  Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a: Ucubeleri sustur - izle

  Kemal Kılıçdaroğlu "Sayın Başbakan, şehitlerimizi küçümseyen, vekilimize "oh olsun" diyen ucubelerini sustur" dedi.
  • 14.08.2012 - 14:08

  Kılıçdaroğlu ndan Başbakan a: Ucubeleri sustur - izle #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'in olağanüstü toplanmasından önce parti grubunu topladı. ''Sınırlarımızı barut fıçısına dönüştüren gelişmeler yaşanıyorken en son tatil yapması gereken yer TBMM'dir. TBMM, yan gelip yatanların oturduğu bir yer değildir'' diyen Kılıçdaroğlu, olağanüstü oturuma katılmayacağını ilan eden AK Parti ve CHP'yi ağır sözlerle eleştirdi.

  Partisinin Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasını kınadıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, ''Bu arkadaşımızın kaçırılmasına 'oh olsun' diyenler var. Bunlar insan bile olamaz. Sayın Başbakan, şehitlerimizi küçümseyen, vekilimize "oh olsun" diyen ucubelerini sustur'' dedi.

  İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!..

  SALDIRI AYGÜN'E DEĞİL, CHP'YE DE

  Bu sadece sayın Hüseyin Aygün'e yöneltilmiş bir saldırı değil. Bu saldırı CHP'nin kurumsal kimliğine, parlamenter sisteme, TBMM, demokrasi ve insan haklarına yönelik bir saldırıdır. Şiddetle kınıyoruz.

  'OH OLSUN' DİYENLER İNSAN BİLE OLAMAZ

  Hal böyleyken bu arkadaşımıznı kaçırılışına bazıları "oh olsun" diyebiliyorlar. Bunlara ahlak fukarası bile demiyorum. Bunlar insan bile olamazlar. İnsan olanlar zaten böyle konuşamaz. Arkadaşımız korunmamıştır. "Efendim bizden koruma istemedi" sen görevini yapmak zorunda değil misin? Hani her metrekareden sen sorumluydun? Yolu kesilecek, alınıp götürülecek. Akıl alacak iş değildir.

  SAYIN BAŞBAKAN 'UCUBELERİNİ' SUSTUR

  Türkiye'yi sıfır terörden devralıp bugün terör bataklığı içine sokan bir iktidar partisini de milletin vicdanına havale ediyorum. Görün bunları ülkeyi ne hale getirdiler. Sakın ola ki hiçbir yurttaşım çaresiz hissetmesin kendisini. Türkiye çaresiz değildir. Adresi de vardır, o adres CHP'dir. Sayın Başbakan'a bir çağrım var. Şehitlerimizi küçümseyen, vekilimize "oh olsun" diyen ucubelerini susturmasını istiyorum.


  Görüş Bildir