Euro
14.2151
1.47%
Dolar
12.5935
1.82%
Altın
729.83
2.35%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
733.258
2.71%
18ºC
İstanbul
Hafif yağmur 18 C

  Kılıçdaroğlu'ndan bir polis bana mektup yazdı iddiası

  Uğur Dündar'ın sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine bir polisin mektup gönderdiğini ve arşivinde sakladığını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 25.05.2015 - 11:52
  Kılıçdaroğlu'ndan bir polis bana mektup yazdı iddiası

  Kılıçdaroğlu ndan bir polis bana mektup yazdı iddiası #1

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası isimli programda gazeteci Uğur Dündar'ın sorularını yanıtladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu seçimlerde oy kullanmasının engellendiğiyle ilgili bir komplo kurulduğu ve bunun kendisine bir polisin gönderdiği mektupla anlatıldığına ilişkin cümle üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

  BANA BİR POLİS MEKTUP GÖNDERDİ

  "Vicdan azabı çeken bir polisin bana yazdığı bir mektup. Benim oradaki kaydım, bana haber verilmeden düşürülüyor. Bizim de bilgimiz yok tabi kaydımızın düşürüldüğünden. Fakat sonradan öğreniyoruz ki kaydımız tamamen düşürülmüş ve düzeltme imkanı da yoktu. Yani süreç o kadar hızlı ve dikkatli izlenen bir süreç, karşıt gruplar tarafından. Daha sonra tabi kullanamadık. Hiç kimseyi de suçlamadık. 'Kabahat varsa bizdedir' dedik. Oturup takip etseydin kardeşim. Sonra bana bir polisten bir özel mektup geldi.

  ÖZEL ARŞİVİMDE DURUYOR

  Bunun nasıl olduğu, nasıl gerçekleştiği, adrese hangi gerekçeyle kimin talimatıyla gidildiği bu mektupta yazıyor. Benim özel arşivimde duruyor."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir