Euro
10.2037
0.63%
Dolar
8.7046
0.67%
Altın
488.4
0.08%
Borsa
1.419
0%
Bitcoin
402.646
-2.84%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere sağduyu çağrısı

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yayımladığı genelgede CHP örgütüne provokasyona gelme uyarısında bulundu.
  • AA
  • 08.09.2015 - 20:16
  Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere sağduyu çağrısı

  Kılıçdaroğlu ndan CHP lilere sağduyu çağrısı #1

  CHP, son dönemde artan terör olayları nedeniyle genelgeyle örgütlerini provokasyonlara karşı uyardı. CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP il ve ilçe başkanlıklarına gönderilmek üzere bir genelge yayımladı.

  Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne yönelen terör eylemleriyle huzur ortamını sarsan toplumsal olayların, ortak geleceğe ilişkin kaygıları artırdığı belirtilen genelgede, şunlar kaydedildi:

  "SAĞDUYU İLE HAREKET EDİLMELİDİR"

  "Terörün boyutu, verdiğimiz kayıplar ve içinde bulunduğumuz tablo her geçen gün ağırlaşmaktadır. Bu tablo karşısında Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve onun cefakar örgütlerine büyük sorumluluk ve görev düşmektedir. Bu dönemde, örgütlerimiz her zaman ki gibi 'önce Türkiye' diyen bir anlayış ile çalışmalarını sürdürmelidir. Bu anlamda yaşanan acıların herhangi bir provokasyona yol açmasına izin verilmemelidir. Tam bir sağduyu ile hareket edilmelidir. İnsanlarımızı birbirinden ayıran ve toplumsal barışı sarsan her türlü anlayışa karşı duruşumuz aynen sürdürülecektir. Nefret söylemi içeren hiçbir toplumsal olaya müsaade edilmeyecektir. Örgütlerimizin ülkemize karşı tarihi sorumluluğunu bütün tahriklere rağmen aklın ve barışın sesi olarak yerine getirecektir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir