Euro
15.4243
0.59%
Dolar
13.5354
0.73%
Altın
787.9650
0.24%
Borsa
2,073.03
-0.61%
Bitcoin
573.221
-1.42%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C

  Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cahil cevabı

  Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın kendisini hedef alan sözlerine teşekkürle karşılık verdi.
  • 21.11.2012 - 14:36
  Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cahil cevabı

  Kılıçdaroğlu ndan Erdoğan a cahil cevabı #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini cahillikle suçlayan açıklamalarına yanıt verdi.

  Kılıçdaroğlu, gündemdeki konuları değerlendirmek üzere, partisinin milletvekilleri ile TBMM'de, basına kapalı grup toplantısı yaptı.

  "KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM"

  Toplantı çıkışında, gazetecilerin, Başbakan Erdoğan'ın, ''Kürecik'te füze kalkanı değil radar üssü kurulduğu'' yönündeki açıklamasını hatırlatması üzerine Kılıçdaroğlu, ''Demek Sayın Başbakan radarla füzeyi ayırma yeteneğine sahip. İyi, teşekkür ederim. Kendisini kutluyorum. Oranın bir radar üssü olduğu, halk arasında da İsrail kalkanı olarak adlandırıldığını herhalde Sayın Başbakan'ın bilmesi gerekir'' diye konuştu.

  ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Pakistan ziyareti öncesi düzenlediği basın toplantısında şu ifadelere yer vermişti; "Eğer NATO'nun kurduğu bir üssü biz İsrail için kuruldu diye gösterirsek bu bir siyasi acemiliktir. Sayın Kılıçdaroğlu siyasette henüz çırak. NATO'nun daha önce var olan üssü yendien aynı yerde kurulmuştur. İlk defa Kürecik'te kurulmuyor. FFüze kalkanı diyor. Burada da cahil. Burada füze müze yok. Füze oraya yerleştirilecekse bunun onayı bizden çıkar. Bizim NATO üyesiz orası da NATO üssüdür. Evet dememizin şartları vardır. İstediğimiz anda ordan onu kaldırma hakkına sahibiz."


  Görüş Bildir