Petrol
83.02
-2.98%
Euro
19.5492
-0.41%
Dolar
18.6349
0.00%
Altın
1.059
-1.61%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
320.557
-0.96%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Kılıçdaroğlu'ndan düşürülen Suriye helikopteri açıklaması

  Kılıçdaroğlu'ndan düşürülen Suriye helikopteri açıklaması

  CHP lideri, açıklamasında hükümete destek vererek bunun gerginlik sebebi yapılmaması gerektiğini ifade etti.
  • 18.09.2013 - 20:58

  Kılıçdaroğlu ndan düşürülen Suriye helikopteri açıklaması #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye helikopterinin düşürülmesiyle ilgili Türkiye'nin daha önce angajman kurallarını değiştirdiğini açıkladığını ve bunun gereğini yaptığını söyledi. 

  Kılıçdaroğlu, Bilkent Otel'de gaziler için düzenlenen törene katıldı. Tören öncesi gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin, Suriye'nin helikopterini düşürmesine ilişkin angajman kurallarını hatırlattı.

  "İHLAL EDİLİRSE GEREĞİ YAPILIR"

  Türkiye'nin daha önce angajman kurallarını değiştirdiğini ve bunu bütün dünyaya açıkladığını dile getiren Kılıçdaroğlu, ihlal edilmesi halinde ise gereğinin yapılacağının ifade edildiğini kaydetti.

  "ASIL SORGULANMASI GEREKEN SINIRIN VARLIĞI"

  Angajman kurallarının gereğinin yapıldığını ve bunun böyle kabul edilmesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, burada asıl sorgulanması gerekenin, ortada bir sınır olup olmadığı olduğunu belirtti.

  "ÇATIŞARAK SONUÇ ALINAMIYOR"

  "Sınır, yol geçen hanına döndü. Kim geliyor kim geçiyor belli değil." diyen Kılıçdaroğlu, bu olayın fazla büyütülmemesi, gerginlik sebebi yapılmaması gerektiğini vurguladı. Dostane ilişkinlerin sürdürülmesinden yana olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, çatışarak sonuç alınmadığını kaydetti.

  "YERYÜZÜ BİR İBADET YERİ"

  Cenevre'deki sürece katkı verilmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı'nın toplantıya gitmediğini hatırlattı. Cami ve cemevinin aynı bahçede yapılmasına yönelik bir soruya ise Kılıçdaroğlu, herkesin istediği yerde ibadetini yapabileceğini, yeryüzünün ibadet yeri olduğunu kaydetti.


  Görüş Bildir