Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
410.667
1.40%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C
  Kılıçdaroğlu'nun Alman bakanla buluşmasının ayrıntıları

  Kılıçdaroğlu'nun Alman bakanla buluşmasının ayrıntıları

  Kılıçdaroğlu Almanya Dışişleri Bakanı ile buluştu. Alman Bakan, Erdoğan'ın PKK üzerinden seçim kazanmak istediğini söyledi.
  • 19.09.2015 - 07:41

  Kılıçdaroğlu nun Alman bakanla buluşmasının ayrıntıları #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Hilton Otel’de Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile bir araya geldi.

  ALMAN BAKAN'DAN ERDOĞAN ELEŞTİRİSİ

  Steinmeier sohbet sırasında Erdoğan’ın 1 Kasım seçimleri sürecindeki performansını eleştirerek, “Erdoğan, PKK ile mücadeleyi öne çıkartarak ve basını suçlayarak seçimleri kazanmak istiyor” ifadesini kullandı.

  Kılıçdaroğlu bu sözler üzerine, “Erdoğan, amacına ulaşamayacak. AKP, Kürt tabanını kaybediyor. Türkiye’nin en ücra köşesinde dahi, vatandaşlar artan çatışma sürecinden Erdoğan’ı sorumlu tutuyor” dedi.

  "KARŞILIKLI GÜVENSİZLİK İNŞA EDİLDİ"

  Kılıçdaroğlu’nun çözüm sürecine ilişkin olarak ise, “AKP ile PKK’nın ne sözler verdiğini kamuoyu bilmiyor. Süreç devam ederken PKK’nın şehirlere silah yığınağı yaptığı anlaşılıyor. Sürecin karşılıklı güvensizlik inşa ettiği, bu nedenle sürecin bu noktaya geldiği görülüyor” ifadesini kullandığı belirtildi.

  "OYLARIMIZI DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ"

  Kılıçdaroğlu’nun, 1 Kasım seçimlerinin “güvenlik riski”yle geçeceğine dikkati çekerek, “Bu sorunu CHP’nin çözebileceğini anlatacağız. CHP, şu an yüzde 29 bandında gözüküyor. Daha da yükseleceğiz” dediği belirtildi.

  Steinmeier’in Almanya’daki koalisyon sürecini detaylı biçimde anlattığı görüşmede Kılıçdaroğlu’nun da Türkiye’de 7 Haziran’dan sonra yaşanan sürecin Almanya’dakinin aksine karşılıklı güven üzerine inşa edilemediğini anlattığı belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir