Euro
10.0412
0.62%
Dolar
8.4722
0.8%
Altın
493.8
0.97%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
333.806
3.86%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Kılıçdaroğlu'nun Giresun konuşması

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun'da "Kılıçdaroğlu varsa, bu ülkede kimse asılamaz" dedi.
  • İHA
  • 20.05.2015 - 13:54
  Kılıçdaroğlu'nun Giresun konuşması

  kemal

  Trabzon’dan karayolu ile geldiği Giresun’da ilk olarak Aksu Şenlikleri’ne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ardından partisinin Giresun Atatürk Meydanı’nda düzenlenen mitinginde konuştu. Miting öncesi Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılında Giresun ile Çanakkale’nin kardeş şehir protokolünün imzalanması törenine de katılan Kılıçdaroğlu, ardından Giresunlulara seslendi.

  "KILIÇDAROĞLU VARSA BU ÜLKEDE KİMSE ASILAMAZ"

  Son dönemde birilerinin mağdur edebiyatı yaptığını savunan Kılıçdaroğlu, "'Mağdurum, mağdurum’, ’Ben kefen giydim’ diyorlar. Kılıçdaroğlu varsa, bu ülkede kimse asılamaz. Biri bunu yapmaya kalkarsa, karşısında beni bulur. Düşünceden korkulur mu ? İnsandan korkulur mu ? Mağdur edebiyatı yapıyorlar. Mağdur olan esnaf, mağdur olan çiftçi, mağdur olan insanlarımız. Sen mağdur değilsin mağdur millettir" şeklinde konuştu.

  Kılıçdaroğlu nun Giresun konuşması #2

  YİNE 4 YIL YETKİ İSTEDİ

  Kılıçdaroğlu, konuşmasında yine 4 yıl yetki isteyerek, şunları söyledi;

  "13 yıl değil 4 yıl istiyorum. 4 yıl içinde hiçbir aile ben yoksulum demeyecek. 4 yıl bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Davutoğlu diyor ki ’Biz Hazine’yi doldurduk Kılıçdaroğlu gelecek parayı dağıtacak’, bakanı diyor ki ’Para yok ki’ Şimdi hangisine inanalım. Kaçak saraya para varsa emekliye de var. 2 milyon Suriyeli’ye 5,5 milyar parayı buluyorsun da sıra emekliye gelince mi para nerede diyorsun ? Bu ülkenin kaynağı var. Bu ülke kendi göbeğini kendisi kesmiş bir ülkedir. Milli Kurtuluş Savaşı’nda Giresun’un ne olduğunu ben de biliyorum siz de biliyorsunuz yiğit insan Giresunlular."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir