Petrol
77.72
0.71%
Euro
19.5705
-0.09%
Dolar
18.6464
0.07%
Altın
1.068
-0.18%
Borsa
4762
-1.34%
Bitcoin
318.094
-0.06%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C
  Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Kongre Merkezi konuşması

  Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Kongre Merkezi konuşması

  Kılıçdaroğlu İstanbul Kongre Merkezi'nde konuştu. Burada hayat hikayesi anlatılan Kılıçdaroğlu'nun gözleri doldu.
  • Haber Merkezi
  • 28.03.2015 - 12:09

  İstanbul Kongre Merkezi'nde belgesel gösteriminde konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi için çekilen, hayat hikayesini anlatan belgesel hakkında konuşurken ağlamamak için kendini zor tuttu.

  GÖZLERİ DOLDU

  Babasının okula zor şartlarda gittiğini anlatan Kılıçdaroğlu, annesinin ve ablasının okuma yazma bilmediğini ancak kendisinin bu ülke için çocuklar yetiştirdiğini söyleyerek duygulandı:

  "Annem okuma yazma bilmezdi, büyük ablam da bilmez ama ben bu ülke için pırıl pırıl 3 çocuk yetiştirdim. Hangi anne baba çocuklarının iyi okumamasını ister? Hepimiz çocuklarımızın iyi okullarda okumasını isteriz. Cumhuriyet'i Cumhuriyet yapan zaten bu eğitimdir. Bize kapılarını açmasıdır, bize fırsatlar vermesidir."

  Kılıçdaroğlu nun İstanbul Kongre Merkezi konuşması #1

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun duygusal anları İZLE

  BABAM OKUMAK İÇİN DİRENDİ

  "Gördüğünüz belgesel Anadolu'nun ücra köşesinden çıkan birinin yaşamıdır. Bu öykünün içinde acılar da sevinçler de gözyaşları da var. Babamın okula nasıl başladığını anlatmak isterim size. Köyden Nazimiye ilçesine geliyorlar. Bir zil çalıyor ve kapıdan bir sürü çocuk fırlıyor.

  Babam dedeme dönüp soruyor. Dedem diyor burası ev değil oğlum okul, dedem diyor ki burada çocuklar adam olurlar. Dedem babamı okula göndermek istemiyor. Babam beni okula göndermezseniz yemek yemem diyor, direniyor. Sonunda dedem babamı okula kaydettiriyor. Annem okuma yazma bilmezdi, büyük ablam da bilmez ama ben bu ülke için pırıl pırıl 3 çocuk yetiştirdim. Hangi anne baba çocuklarının iyi okumamasını ister? Hepimiz çocuklarımızın iyi okullarda okumasını isteriz. Cumhuriyet'i Cumhuriyet yapan zaten bu eğitimdir. Bize kapılarını açmasıdır, bize fırsatlar vermesidir."


  Görüş Bildir