Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
488.102
1.14%
5ºC
İstanbul
Açık 5 C
  Kılıçdaroğlu'nun kardeşi siyasete atılıyor

  Kılıçdaroğlu'nun kardeşi siyasete atılıyor

  Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu siyaset sahnesine atıldı.
  • 10.08.2013 - 10:22

  Kılıçdaroğlu nun kardeşi siyasete atılıyor #1

  Daha önce de siyasete atılacağını duyuran Celal Kılıçdaroğlu, Buca Belediye Başkan adayı Hasan Nebi'yi desteklediğini açıkladı.

  AĞABEYİM DESTEKLEDİ

  Celal Kılıçdaroğlu, Belediye Başkan aday adayı Hasan Nebi'ye destek verdiğini belirterek, "Ben Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi olarak değil halktan biri, vatandaş olarak buradayım. Bu destek, Genel Başkan'ın işareti olarak algılanmamalı" dedi.

  RESMEN BAŞVURU YAPTI

  Kılıçdaroğlu ailesinin 7 çocuğundan en küçüğü olan Celal Kılıçdaroğlu, emekli olduktan sonra İzmir'in Gaziemir İlçesi'ndeki bir inşaatta bekçilik yaptığı haberin yayınlanması üzerine işinden ayrılmak zorunda kaldı. İzmir'in Buca ilçesinde oturan Kılıçdaroğlu, Buca Belediye Meclisi üyeliği aday adaylığı için resmen başvurdu.

  DESTEKLEDİĞİ İSMİ AÇIKLADI

  Celal Kılıçdaroğlu, çok sayıda belediye başkan aday adayının yer aldığı ilçede tercihini Hasan Nebi'den yana kullandı. Kılıçdaroğlu, Nebi'nin seçim bürosunda düzenlediği basın toplantısında, aday adayı olmadan önce ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ve ağabeyinin kendisine "Yolun açık olsun" diyerek, başarı dilediğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir