Petrol
114.14
0.30%
Euro
17.4399
-0.65%
Dolar
16.6454
-0.22%
Altın
972.08
-0.41%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
337.654
-2.73%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Kılıçdaroğlu'nun kurultayda ikinci gün konuşması

  'Aklımızı kullanacağız ve değişik görüşlere saygı göstereceğiz, herkesi kucaklayacağız..'
  • 27.02.2012 - 11:08
  Kılıçdaroğlu'nun kurultayda ikinci gün konuşması

  Kılıçdaroğlu nun kurultayda ikinci gün konuşması #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük kurultayının ikinci gününde partililere seslendi. Konuşmasında sık sık demokrasi kavramına vurgu yapan CHP lideri, 'Bizler demokrasi için her türlü bedeli ödemeye hazırız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Onların özel yetkili mahkemeleri, güvenlik kuvvetleri, kaymakamları valileri bizi yıldıramaz. Biz inançla yola çıktık. Bizim inancımızda kin yoktur. Kini öven bir başbakanın bu ülkede başbakanlık yapması da çok büyük bir şansızlıktır' diye konuştu.

  CHP lideri şunları söyledi:

  "Birileri kavga eden CHP görmek istiyor. Bakın kavga var mı? CHP yeni bir yol haritası çiziyor. CHP halktan yana bir yol haritası çiziyor. 16. kurultayda neden demokrasiye bu kadar vurgu yaptık. Çünkü ayaklarımızın altından özgürlüklerimiz kayıyor. AKP'nin oluşturduğu kendi yandaş medyasıyla Türkiye'de demokrasi varmış gibi gösterilerek ülke ikna edilmeye çalışılıyor.

  UMUTSUZLUK BİZİM KİTABIMIZDA YOK

  Sivas kongresi CHP'nin ilk kongresidir. Tek boyutlu düşünce ve anlayış demokrasilere sığmaz. Dün demokrasi tarihi açısından çok önemli bir sınav verdik. Demokrasisi gelişmiş bir CHP var artık halkın karşısında. Ülkeyi erkek egemen bir toplum yapısından çıkarak kadınların da siyaset yapmasının önünü açıyoruz. Umutsuzluk bizim kitabımızda yok.

  Biz ülkemizi insanımızı seviyoruz. Halktan yana politika üretmek halk için çalışmak. CHP'li olmak halka adanmışlık demektir. Bütün dünyaya şunu gösterdik, CHP'nin kurultayları artık değişti. CHP kurultayları barışın özgürlüğün demokrasinin dile getirdiği kurultaylardır.

  KİMSEYE TELEFON EDİP OYUNUZU BÖYLE KULLANIN DEMEDİM

  Burada CHP'nin delegelerine bir kez daha bir kez daha teşekkür ediyorum. CHP'de değişim ve dönüşümün altına imza attıkları için teşekkür ediyorum. Hiç kimseye telefon açık oyunu şöyle kullan demedim. Hiçbir delegenin iradesine de ipotek koymadım. Herkes özgürce gelip oyunu kullanmalıdır dedik.

  Çünkü ben CHP delegelerinin yurtseverliğine ve sağduyusuna güveniyorum. Onlar boşuna CHP delegesi olmadı. 

  Bizler demokrasi için her türlü bedeli ödemeye hazırız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Onların özel yetkili mahkemeleri, güvenlik kuvvetleri, kaymakamları valileri bizi yıldıramaz. Biz inançla yola çıktık. Bizim inancımızda kin yoktur. Kini öven bir başbakanın bu ülkede başbakanlık yapması da çok büyük bir şansızlıktır.'


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir