Dolar
6.8164
0.6526%
Euro
7.5137
0.7225%
Altın
1723.86
0.8553%
Borsa
105357.29
0.3847%
G. Altın
377.834
1.4687%
Bitcoin
64165.35
3.1506%
17ºC
İstanbul
Sağanak yağış 17 C
  Kılıçdaroğlu Mersin'de konuştu

  Kılıçdaroğlu Mersin'de konuştu

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin'de yaptığı konuşmasında "Devlete 27 yılımı verdim, para nasıl harcanır iyi bilirim" dedi.
  • Ajanslar
  • 03.10.2015 - 18:56

  Kılıçdaroğlu Mersin'de konuştu

  Seçim çalışmalarına Mersin'den başlayan Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında mazot vaadini eleştirenlere yanıt verdi.

  DEVLETE 27 YILIMI VERDİM, PARA NASIL HARCANIR İYİ BİLİRİM

  "Devlete 27 yılımı verdim. Para nasıl harcanır vergi nasıl toplanır iyi bilirim" diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  MAZOTU 1,5 TL YAPTIK ÇÜNKÜ..

  Çiftçiye mazotu 1.5 TL'ye vereceğiz dedik. Dolar yükseldi artık 1.80 TL'ye verebiliyoruz. Havuz medyası diyor ki Kılıçdaroğlu çiftçinin mazotuna zam yaptı. Ne söylerlerse söylesinler. Şundan herkesin emin olmasını isterim, sizden toplanan her kuruş verginin hesabını sormak bizim namus borcumuz. CHP'ye oy veriseniz dolar yükselir, dediler. Faiz yükselir dediler. Dolar da faiz de bunların zamanında yükseldi. Bize hangi iftirayı attılarsa başlarına geldi. Bizi dinleselerdi işsizlik bu kadar artmaz, dolar yükselmez Suriyeliler buraya gelmezdi."

  Kılıçdaroğlu Mersin'de konuştu VİDEO

  İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından satır başları:

  BİZE 400 VEKİL VERMEZSENİZ OLACAKLARI GÖRÜRSÜNÜZ DEDİ

  "Biz önce Türkiye dedik, önce bizim insanımız bizim işsizimiz dedik. Biz kendi sorunlarımızı insanca çözeceğiz dedik. Biz emekliye 2 maaş ikramiye dedik, kaynak nerede dediler. Ne oldu da yine seçime gittik. Bu seçim için harcanan para nereden geliyor? Bu maliyet kaynak değil mi? Millet Cumhurbaşkanına dedi ki sana 400 vekil vermeyeceğiz. Git dedi, çek git dedi. O bize 400 vekil vermezseniz olacakları görürsünüz dedi. 2012 yılında havaalanı temeli attıla, 2015'te bitecek dediler ama duydum ki müteahhit de kaçmış. Biz halkın çıkarını düşüneceğiz. Hayatın her alanına barışı alın terini getireceğiz. Gözyaşına bu topraklarda son vereceğiz.

  BÜTÜN GENÇLERİN OYUNU İSTİYORUM

  Gençlere büyük önem veriyoruz. Söz veriyorum güçlenip gelin önce bu koltuğu ben size vereceğim. Bütün gençlerin oyunu istiyorum. Bütün gençlere haydi sandığa diyorum.


  7 HAZİRAN'DAN SONRA NEDEN TERÖR HORTLADI?

  Biz isteriz ki ülkemizde huzur olsun. 7 Haziran'dan sonra terör yine hortladı. Düne kadr bir şey yoktu da 7 HAziran'dan sonra ne oldu? Niçin huzur bozuldu. Nedenini ve sebep olanı de siz de biliyorsunuz. Gittiğiniz her yerde şunu söyleyin: Acıyı gözyaşını bitirecek tek parti CHP'dir. Bu ülkeye barışı getirecek olan tek parti CHP'dir. CHP'nin genlerinde kuvayi milliye vardır. Bütün insanlarımızı kcuaklıyoruz. Önce Türkiye diyoruz. 7 Haziran sonrası CHP iktidar olsaydı geçen kurban bayramında emekliler ilk ikramiyelerini alaccaklardı. Asgari ücret 1500 TL olmuştu. Çiftçi mazotu 1.80 TL olacaktı. tüketici kredisi, kredi kartı borçlarının faizlerinin yüzde 80'i silinmiş olacaktı. Eğer biz iktidarda oslaydık bölgesinin en istikrarlı ülkesi Türkiye olacaktı. Aile sigortası yasası çıkmış ve Türkiye'de yoksullu tarihe gömülmüştü.

  AVRUPA'DAKİLER DE BİZE SORUYOR: NE OLACAK TÜRKİYE'NİN HALİ

  Daha geçen gün Avrupa'da resmi görüşmeler yaptım. sizin Türkiye'nin geleceğine ilişkin kaygıların hepsini onlar da taşıyor. Onlara dedik ki hiç merak etmeyin. Mustafa Kemal'in partisi var. İnsanları ayrımayan bölmeyen bir parti var. Hangi yaşam tarzını benimsemiş olursa olsun bir parti var o da CHP'dir. 1 Kasım'da hep beraber seçime gideceğiz. Türkiye'nin geleceği için gideceğiz. CHP'yi iktidar yapmak için vatandaş olarak görevimizi yapacağız. Sandığa giderken komşunuzu akrabanızı yanına alın. Gün bugündür, gün Türkiye'nin geleceğidir.


  Kumar oynamaya bizim lüksümüz yok. Az önce konuşan bir arkadaşım taşerön işçilerinden de bahsetti. CHP zamanında hepsinin tamamı kadrolu olacak sendikal hakları olacak. Bizim için öncelik insandadır. Hep beraber barış içinde yaşayacağız. Eğitim sistemini çok güzel bir hale getireceğiz. Öğretmenleri toplumun lideri haline getireceğiz."

  Görüş Bildir