Petrol
87.96
-0.10%
Euro
18.1553
0.75%
Dolar
18.4968
-0.12%
Altın
987.33
-0.02%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
362.972
0.52%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Kılıçdaroğlu'nun MİT iddiasına Davutoğlu'ndan sert yanıt

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT iddasına "Devlet kurumlarını boş işlerle meşgul etmesin. Elinde kanıt varsa gelsin" yanıtını verdi.
  • 21.11.2014 - 20:11
  Kılıçdaroğlu'nun MİT iddiasına Davutoğlu'ndan sert yanıt

  Kılıçdaroğlu nun MİT iddiasına Davutoğlu ndan sert yanıt #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak ziyareti dönüşünde havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'nun "MİT'in içindeki bir kanatla beraber CHP içinde operasyon yapmaya çalışıyorlar. " iddiasına sert yanıt veren Davutoğlu, "Devlet kurumlarını boş işlerle meşgul etmesin. Elinde kanıt varsa gelsin" dedi.

  KURUMLARI YIPRATMAYA ÇALIŞMASIN

  "Ana muhalefet lideri olan birinin bin düşünüp bir konuşması lazım. Elinde bir delil varsa çıksın söylesin yoksa Türkiye Cumhuriyeti’nin kurumlarını yıpratmaya çalışmasın. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Partisi içinde her gün farklı bir ses çıkıyor. Kılıçdaroğlu’nu ciddiye alan yok. Anadolu’da bir söz vardır. Oynamaya niyeti olmayan gelin, ‘Yerim dar, yenim kısa’ dermiş.

  Kılıçdaroğlu'nun MİT iddiasına Davutoğlu'ndan sert yanıt İZLE

  ÖNCE O KÜÇÜK ALANDA LİDERLİĞİNİ GÖSTERSİN

  Liderlik yapamıyor, partisi 7’ye, 8’e bölünecek halde. Rıza Türmen’i dinlesin. ‘CHP yeterince karışık, MİT'e ihtiyaç var mı' dedi. Başka yerle ilgilenmek yerine kendi partisine gitsin, arada parti merkezine gitsin, milletvekillerini toplasın. Başkasını suçlayacağına ev ödevini yapsın. Dersin olayında alamadığı ilkesel tutumu bu olayda alsın. Devleti biz idare ediyoruz o kendi partisiyle ilgilensin. Önce o küçük alanda bir liderliğini göstersin. Devletin kurumlarını yıpratmasın. Bu kimseye yaramaz, hele Kılıçdaroğlu’na hiç yaramaz"


  Görüş Bildir