Kılıçdaroğlu'nun şaşırtan Ankara saldırısı çıkışı - izle

Kılıçdaroğlu'nun şaşırtan Ankara saldırısı çıkışı - izle

İki gün önce Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) ek binası ve Polisevi'ne düzenlenen roketatarlı saldırıda şans eseri sadece maddi hasar oluşmuştu. Olay sonrası saldırganlardan Muharrem Karataş ölü olarak ele geçirilmiş ve olay yerinde DHKP-C'ye ait flamalar bulunmuştu. Ardından örgüt yaptığı açıklamayla saldırıyı üstlenmişti.

Kılıçdaroğlu'nun şaşırtan Ankara saldırısı çıkışı - izle

ANKARA SALDIRISI SORULDU

Bugün Ekonomi Gazeteciler Derneği'nin toplantısında saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, aranan ve emniyet takibindeki isimlerin bu saldırıyı nasıl gerçekleştirebildiğini sordu.

NİYE SALDIRIDAN ÖNCE BULAMADIN

Ardından Başbakan Erdoğan'ı suçlayan CHP Lideri, 'Çağırıp İçişleri Bakanı'nın bu soruyu ona sorması lazım. Saldırıyı yapanlar senin takibinde miydi? Evet. Seni görevden alıyorum. Diyebilir mi? Diyemez: Bu soruyu da soramaz. Büyük bir tezgahın içinde olduğumuzu kimse unutmasın. Bir siyasal hareket terörden medet umar hale gelemez. Hitler döneminde parlamento yangını ne ise onun küçük bir versiyonu Ankara'da yaşandı. 2000 polis gitti hemen saldırganı buldu. Niye saldırıdan önce bulamadın sen iktidar değil misin?' diye konuştu.