Euro
9.76
0.22%
Dolar
8.1136
0.31%
Altın
463.75
0.7%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
460.414
0.55%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  Kırmızı fularlı kızın annesi HDP'den aday

  PKK'ya katılan Kırmızı Fularlı Kız'ın annesi Nuray Erçağan, HDP Antalya 3. sıra milletvekili adayı oldu.
  • İHA
  • 08.04.2015 - 11:10
  Kırmızı fularlı kızın annesi HDP'den aday

  hdp

  Gezi Parkı eylemleri nedeniyle 103 yıl hapisle yargılanırken PKK'ya katılan 'Kırmızı Fularlı Kız'ın annesi Nuray Erçağan, kızının dağa çıkmasından sonra kum saati gibi biriktiğini ve Diyarbakır’a, barış annelerinin talebi üzere geldiğini belirterek, "HDP’nin barajı aşıp aşamaması sorun değildir. O hayali bir barajdır. Sokaklarda yüzde 50’lerdeyiz" dedi.

  "KIRMIZI FULAR HALEN ESİRDİR"

  HDP Antalya 3. sıra milletvekili adayı Nuray Erçağan, "Bütün Avrupa’ya mal olan büyük ve saçma bir iddiaydı. Kırmızı fular bir suç unsuru olarak görüldü. Avrupa Mahkemeleri'nde komik bir iddiaydı. Mahkemesini sorarsanız eğer her şey iade edildi ama Kırmızı Fular halen esirdir" dedi.

  "7 HAZİRAN SEÇİMLERİ TEK UMUDUM DEĞİLDİR"

  7 Haziran Genel Seçimleri'nin tek umudu olmadığını dile getiren Erçağan, “HDP sokaktan gelen bir partidir. Yüzde 10’u geçmese bile biz yine sokakta derdimizi söyleyeceğiz. Ama dilerim ki bu savaş ile değil de bütün siyasi gücümüzle AK Parti’nin saldırdığı her alanda kendi cephemizi kol kola girerek Kürt, Türk, Alevi, Sünni ve bütün halklar ile birlikte savunarak AK Parti’nin saldırdığı yerde direnerek, sokakta cevabını vermeye hazırız. Baraj aşıldı aslında. Bütün halklar yönünü HDP’ye çevirdi. Barajı aşıp asmaması sorun değildir. Hayali bir baraj olmaktadır. Sokaklarda yüzde 50’yiz bizler. 14’üncü sırada bile olsam sorun değildir. Yine onun için çalışacağım. Çünkü barışa bir şans vermeliyiz” şeklinde konuştu.

  Kırmızı fularlı kızın annesi HDP den aday #2

  "KIZIM ARTIK KIRMIZI YANAKLI KIZ OLDU"

  Kızının artık Kırmızı Yanaklı Kız olduğunu hatırlatan Erçağan, "Kızım artık o şekilde anılıyor. Dağlar ona yaramış. Şöyle 8 Mart’ta gördüm onu, sunuculuk yapıyordu. Kandilde kadınların dünya kadınlar günü anılırken oradan haber aldım. Televizyonda ve sosyal medyada videolarını izledim. Halkımız ile fotoğraf çekilmiş. Giden herkes onunla fotoğraf çekip bana gösterdi. İçim çok rahat. Onların bana vermiş olduğu bir görev varsa sonuna kadar yaparım. Orada bulunan tüm kızlarımız ve erkeklerimizin annesi olarak ya da heval ile yoldaş olarak HDP’de çalışacağım. 7 Haziran’a kadar. Cezası belli değil henüz. Kızımın PKK’ya katılması ile Gezi olayları Mahkemede birleştirildi. Bu Anayasa'ya aykırı bir durumdur. Farklı farklı tarihlerde ve farklı olaylardır, birleştirilemez. Özel yetkili mahkemeler bittiyse eğer kızımdan tekrar ifadesi alınması gerekirdi. Mahkemesi Nisan ayındadır. Kırmızı Fular'ı yine esir bırakacaklar mı bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir