Petrol
92.66
-0.03%
Euro
18.2381
-0.04%
Dolar
17.9256
0.07%
Altın
1.024
0.20%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
433.434
-0.55%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Kışanak: Bizden aldıkları vergilerle bizi bombalıyorlar

  Kışanak: Bizden aldıkları vergilerle bizi bombalıyorlar

  Şırnak Uludere'deki saldırı ile ilgili olarak BDP kanadından sert açıklamalar yapıldı.
  • 29.12.2011 - 15:02

  Kışanak: Bizden aldıkları vergilerle bizi bombalıyorlar #1

  Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde, PKK'lı teröristlere operasyon düzenleyen F-16 savaş uçakları kaçakçılık yapan köylüleri vurdu. Şırnak Valiliği yaptığı açıklamada, olayda 35 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

  DEMİRTAŞ: GÜN EVDE OTURMA GÜNÜ DEĞİL

  Türkiye gündemini sarsan bu konu ile ilgili olarak BDP'den farklı isimler çeşitli açıklamalar yaparak tepkilerini dile getirdiler. Sabah saatlerinde konuyla ilgili olarak ilk açıklamayı BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş yaptı. Demirtaş BDP olarak 3 gün boyunca yas ilan ettiklerini belirterek, Kürt halkına çağrıda bulunarak: "Gün evde oturma günü değildir. Herkesi meydanlara davet ediyorum" dedi.

  KIŞANAK: BİZİM VERGİLERİMİZLE, BİZİ BOMBALIYORLAR

  Konuyu gece Twitter hesabından duyuran BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ve BDP Siirt Milletvekili Gülten Kışanak, partilerinin Diyarbakır il başkanlığında konuyla ilgili olarak açıklama yaptılar. Olayı yanlışlıkla izah etmeye kalkmanın büyük bir hata olduğunu belirten Kışanak: "Son 3-4 aydır bizim vergilerimizle bize bomba yağdırıyorlar. Cesareti olan gidip Uludere'de parçalanan cesetlere baksın" ifadelerine yer verdi.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  HASİP KAPLAN: BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ

  Hasip Kaplan da konuyla ilgili olarak, olayı gece saatlerinde öğrendiğini belirterek, hiçbir yetkili isme ulaşamadığını belirtti. Kaplan bu katliamı yapanların insan olamayacağını ve konunun adalet terazisinin hiçbir tarafına sığdırılamayacağını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir