Dolar
7.3134
0.3113%
Euro
8.6081
0.8848%
Altın
2031.51
-0.1734%
Borsa
1066.6
0.5666%
G. Altın
478.271
0.2351%
Bitcoin
86154.74
2.0701%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Kocaoğlu: Hükümet üyeleriyle etle tırnak gibiyiz

  Aziz Kocaoğlu, Binali Yıldırım ile sorun yaşadığı iddialarına değindi.
  • 29.01.2013 - 08:31
  Kocaoğlu: Hükümet üyeleriyle etle tırnak gibiyiz

  Kocaoğlu: Hükümet üyeleriyle etle tırnak gibiyiz #1

  Önümüzdeki dönem AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday göstereceği iddia edilen isimlerin başında yer alan Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile sorun yaşadığı iddialarına değinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hükümet üyeleriyle aralarında bir problem olmadığını, ''et tırnak gibi olduklarını'' söyledi.

  YILDIRIM'A YANLIŞ BİLGİ VERİLDİ

  Kocaoğlu, Basketbol Adamları Derneği'nce (BAD) düzenlenen ''BAD Geleneksel Basketbol Oskarları'' töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Ulaştırma, Denizicilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın Cumartesi günü İzmir'de yaptığı ''Konak Tüneli'nin Konak çıkışında kamulaştırılacak binalar için Konak Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi olumsuz görüş bildirdi'' şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, Yıldırım'ın konuşmasının bir bölümünü incelediğini ifade eden Kocaoğlu, başından beri Konak Tüneli'ne karşı çıkmadıklarını, yasal şartların uygun olduğu her türlü onayı verdiklerini söyledi. Kocaoğlu, bir engellemenin söz konusu olmadığını, Yıldırım'a yanlış bilgi verilmiş olabileceğini kaydetti.

  2 SENEDİR BİNALİ BEY'LE UĞRAŞIYORUZ

  Yıldırım'ın Buca tramvayı projesi için de ''nostalji tramvayı'' şeklinde değerlendirme yaptığını ifade eden Kocaoğlu, ''Birincisi nostalji tramvayı değil. İkincisi ben Buca tramvayından bahsetmedim. Benim konuştuğum Konak ve Karşıyaka tramvayına Devlet Planlama Teşkilatı'nın (DPT) verecek onayı. Binali Bey de çok iyi biliyor ki iki senedir DPT'den onay almak için Binali Bey'le uğraşıyoruz'' diye konuştu.

  HÜKÜMET ÜYELERİYLE ETLE TIRNAK GİBİYİZ

  Kocaoğlu, Bakan Yıldırım'ın ''Buca tramvayından önce İzmir metrosunun tamamlanması gerektiği'' yönündeki açıklamasına ilişkin de şöyle konuştu: ''7 istasyonlu metroya başladık, 4 istasyonu bitirdik. Aliğağa-Menderes'e beraber başladık, bitirdik. Bitmeyen 3 metro istasyonu var. Böyle baktığınızda, Sayın Bakan bu konuların hepsini biliyor, belki birkaç konuda yanlış, eksik bilgi verilmiş olabilir. Bizim kimseyle, ne Sayın Bakanla, ne de diğer hükümet üyeleriyle bir problemiz var. Olması da mümkün değil. Et Tırnak gibiyiz. Biz de kentin önünün açılmasını istiyoruz.''

  Görüş Bildir