Petrol
86.28
2.41%
Euro
19.3057
0.31%
Dolar
18.6362
-0.01%
Altın
1.054
0.62%
Borsa
4952
-0.21%
Bitcoin
319.810
1.96%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Komisyonda tartışma kızdırdı: Tahammül edemem

  15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu’nun geçen hafta davetlisi olan eski Genelkurmay Başbuğ yaptığı sert çıkışlarla da dikkat çekti.
  • Haber Merkezi
  • 07.11.2016 - 08:28
  Komisyonda tartışma kızdırdı: Tahammül edemem

  Komisyonda tartışma kızdırdı: Tahammül edemem #1

  Başkan Petek’in, Başbuğ gelmeden önce Saat 12.00 için Sayın İlker Başbuğ’a randevuverdik. Saatinde alınmazsa beklemeyi düşünmüyorum şeklinde bir bilgi ulaştı Sayın İlker Başbuğ’dan” notunu okumasının ardından, bazı anlar Meclis tutanaklarına şöyle geçti:

  İlker Başbuğ: Bugüne kadar zaten bu konuya ilişkin görüşlerimi belki de en net olarak ifade eden birisiyim. O zaman niye bugün buradayım? Birincisi, tabii ki bu yüce kuruma duyduğumuz saygı. İkincisi de elbette, düşüncelerimizin TBMM’nin kayıtlarına girmesini de önemsiyorum. Lütfen soruları yöneltirken benim partilerüstü ve devlet adamı niteliğine sahip olduğumu unutmayın.

  Ravza Kavakcı Kan (AK Parti İstanbul Milletvekili): Acaba muhafazakâr ve Atatürkçü gençler ya da Silahlı Kuvvetler mensupları atılırken FETÖ’cüler mi muhafaza edilmiş oldu bilinmeden? Çünkü misafir ettiğimiz yine bir eski Genelkurmay Başkanımız, ‘TSKdine soğuk durmuştur’ gibi bir ifade kullandı.

  Mustafa Akaydın (CHP Antalya Milletvekili): Kullanmadı öyle bir ifade.

  Kan: Tutanaklarda var efendim.

  Başkan Reşat Petek: Arkadaşlar...

  Başbuğ: Sayın Başkan, benim olduğum yerde lütfen tartışmalar olmasın. Yoksa tahammül edemem, müsaadenizi... Mahkemeyi bile terk etmişimdir yani.

  Başbuğ: Bu mu sorunuz?

  Tanrıkulu: Evet, bu...

  Başbuğ: 15 Temmuz’la ilişkisi ne?

  Tanrıkulu: Cemaatin güçlendiği…

  Başbuğ: Yani, 27 Nisan bildirisini Genelkurmay Başkanı’na Fetullah terör örgütü mü yazdırdı?”


  Görüş Bildir