Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
139.362
5.68%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C
  Kürşat Tüzmen: Baba - oğulu birlikte döveceğim

  Kürşat Tüzmen: Baba - oğulu birlikte döveceğim

  Kürşat Tüzmen, konunun kapanması için ancak Aydın Ayaydın ve oğlu Gökhan Ayaydın’ı dövmesi gerektiğini söyledi
  • 11.06.2012 - 13:04

  Kürşat Tüzmen: Baba - oğulu birlikte döveceğim #1

  Sheraton Oteli 'ndeki bir düğünde CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın 'ın oğlu Gökhan Ayaydın 'ın eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen 'e kafa atması mahkemelik oluyor. Tüzmen, saldırı için dava açacağını belirtirken, "Ben dava açmazsam da konu zaten davalık olacak. Çünkü herkesin gözü önünde olan bir olay. Gökhan Ayaydın ile birlikte kavgaya karışan arkadaşları polis tarafından aranıyor. Saklanıyorlar. Cep telefonlarının bataryalarını bile çıkarmışlar. Hangi delikte saklanıyorlarsa karşıma çıksınlar" dedi.

  "OLMAMASI GEREKEN İNSANLARI DAHİL ETTİ"

  Aydın Ayaydın 'ın kavga sonrasında yaptığı açıklamaları şık bulmadığını belirten Tüzmen, "Benim tahrik edecek, gıcık edecek bir bakışım ya da davranışım söz konusu değil. Ancak o gelinini, olmaması gereken insanları bu olaya dahil etti. Bütün husumeti Gümrük Başyardımcısı Cengiz adlı akrabasını bakanlığım döneminde görevden aldırmama dayanıyor. Ondan sonra benim, uluslararası anlaşmalar, hükümetin bakanlar kurulu, gizli karar ve belgeleri ile hareket ederek yaptığı uluslararası anlaşmaları, ihaleleri sanki yolsuzluk yapılmış gibi yansıtıyor" diye konuştu.

  "İKİSİNİ BİRLİKTE DÖVECEĞİM"

  Tüzmen, bu konunun siyasi kan davasına dönüşmesi konusundaki soruya, "Gördüğüm gün baba-oğul, ikisini birden döveceğim. İster oğlu gelsin, ister ikisi gelsin, hatta bir kardeşleri var üçü birden çıksın karşıma. Kamuoyu önünde dövüşelim. Eğer onlar beni üçü birden döverlerse helal olsun der, geçerim. Eğer onlar dayak yerse sessizliğe bürünsünler. Ancak öyle kapanır" yanıtını verdi.

  "BU OLAY KAPANMIŞTIR"

  Aydın Ayaydın ise yaşanan olayları tasvip etmediğini belirterek, "Üzüntü duyuyorum. Bu yaşananlar ne bana ne Tüzmen 'e yakışır. Bundan sonra devam etmesi hoş olmaz. Benim için bu konu kapandı. Eğer dava açarsa kendi takdiri. Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuka saygımız sonsuzdur. Benim cephemden bu olay kapanmıştır. Bir husumet gütmüyorum. Tasvip etmediğim şeyler yaşandı ve geride kaldı" diye konuştu.

  AYAYDIN: "OĞLUMU TAHRİK ETTİ"

  Aydın Ayaydın da olayı şöyle anlattı: "Bir yakınımızın düğünüydü, yanımda oğlum ve gelinim vardı. Kız ve erkek taraflarının ayrı ayrı protokol masaları vardı. Ben, Hüsamettin Özkan ve Celal Adan ile kız tarafının protokol masasında oturdum. O ise saat 22.45 gibi üzerinde kot pantolon ve gömlek olduğu halde düğüne gelip, Abdülkadir Aksu ve Sümer Oral 'ın bulunduğu erkek tarafının protokol masasına oturdu. Masalar karşılıklı olduğu için birbirimizi görüyoruz, bakışlarıyla beni rahatsız etmeye özel gayret gösteriyordu. Yarım saat kadar sabrımı zorladım ve ona uymamak için oradan ayrıldım. Oğlum ve gelinim ise kaldılar. Sonra oğlum gelinimle dans etmek için piste çıkıyor, o da davetlilerden bir bayanı dansa kaldırıyor, dans ederken de oğluma yanaşıp, daha önce eşim ve anneme yönelik kullandığı o hakaret cümlelerini aynen kullanıyor. Bu tahrik üzerine oğlum önce bir kafa atıyor, arkasından da bir yumrukla yere indiriyor. Koruması ve diğer konuklar oğlumun elinden zor alıyorlar. Yüzü gözü kan revan içinde kalmış, tuvalete götürüp ilk müdahaleyi yapıyorlar, sonra da oteli terk ediyor. Yarım saat sonra kıyafetini değiştirmiş, yanında sivil ve resmi polislerle otele geliyor. Tüzmen 'in yaptığı ne kadar yanlışsa, oğlumun yaptığını da asla tasvip etmiyorum. Mardinli geniş bir aşiretin üyesiyim. Böyle olaylar istemem. Ama önüme gelen beladan kaçmam."

  İLK KAVGA VIP OTOBÜSÜNDEYDİ

  Tüzmen ile Ayaydın geçen ay Esenboğa Havalimanı 'nın VIP otobüsünde yumruk yumruğa kavga etmişti. CHP 'li Ercan Cengiz 'in önünde yaşanan kavgaya havaalanı yer görevlileri müdahale etmişti. Ayaydın bu olayı, "Yazdığım 'El Tüzmen ' kitabı nedeniyle kızmış, otobüste karşılaşınca küfredip saldırdı, yumruk attı, ben de vurunca gözlüğü uçtu, koltuğa yuvarlandı" diye anlatmıştı. Tüzmen de, "Kendisiyle karşılaşınca başta kendisine olmak üzere validesi ve ailesine hürmetlerimi sundum" demişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir