Petrol
84.36
1.81%
Euro
17.8227
0.50%
Dolar
18.475
0.00%
Altın
972.74
1.01%
Borsa
3283
0.69%
Bitcoin
374.122
4.43%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Kürtler PKK'dan Türkler AKP'den barış beklemesin

  BDP Eş Başkanı Demirtaş'tan dikkat çekici açıklamalar..
  • 21.06.2012 - 14:02
  Kürtler PKK'dan Türkler AKP'den barış beklemesin

  Kürtler PKK dan Türkler AKP den barış beklemesin #1

  Diyarbakır bağımsız milletvekili Leyla Zana'nın "Terör sorununu Erdoğan çözer" sözlerine partisinden tepkiler sürüyor. Diyarbakır'da konuşan BDP lideri Selahattin Demirtaş, Zana'nın açıklamalarının kişisel görüşü olduğunu söyledi. Demirtaş "Ne Kürtler PKK'dan ne de Türkler AKP'den barış beklemesin" dedi.

  Leyla Zana'nın açıklamaları, başkentte gün boyu konuşuldu. AK Parti'den Zana'ya destek açıklamaları gelirken BDP'li milletvekilleri sessiz kalmayı tercih etti. Sadece BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş yorum yaptı. "Başbakan'dan umutlu olmak saflıktır" dedi.

  Zana'nın BDP'ye yönelik eleştirileri de vardı. Meclis'teki BDP yöneticileri sessiz kalmayı tercih etti ama partinin başındaki isim Şemdinli'den yanıt verdi.

  BDP Genel Başkanı Demirtaş, "Leyla Zana'nın açıklamalarının büyük kısmı kişisel görüşleridir. Hem AKP'ye hem bize yönelik eleştirileri önemlidir. Partimizde siyaset yapan arkadaşlarımızın partinin ilkeleri ve politikaları çerçevesinde siyaset yapmasını isteriz" diye konuştu.

  BARIŞ İÇİN HALKLAR ÇALIŞMALI

  Demirtaş, "Oslo görüşmelerine dahil olmadık ama bazı görüşmelerden bilgiler geliyordu. Ne Kürtler PKK'dan ne de Türkler AKP'den barış beklemesin. Barış için halkların kendisi çalışmalıdır" dedi.


  Görüş Bildir