Petrol
87.02
3.29%
Euro
19.4177
0.89%
Dolar
18.6311
-0.04%
Altın
1.058
1.05%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
323.005
3.30%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Kurtulmuş'un başkanlık çağrısına CHP'den yanıt

  CHP'li Özgür Özel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un başkanlık sistemi çağrına yanıt verdi.
  • 14.11.2016 - 14:35
  Kurtulmuş'un başkanlık çağrısına CHP'den yanıt

  ASC FSBGHNGH

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Başkanlık sisteminin içinde bulunduğu hiçbir teklife evet dememiz, müzakere etmemiz, başkanlığın b'sini konuşmamız mümkün değil. Başkanlık sistemi önerisinin geçeceği bırakın kapıyı, bir anahtar deliği yoktur CHP kapısında" dedi. Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin görüşlerini ifade etti.

  MALKOÇ'UN ADAYLIĞINI ELEŞTİRDİ

  CHP olarak Meclisteki KHK'ların kanunlaşmasını beklediklerini, ancak bu hafta Genel Kurulda Kamu Mali Yönetimi ve Kontrolü Kanunu'nda değişiklik yapan yasa tasarısı ile ombudsman seçiminin yapılacağını hatırlatan Özel, eski milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç'un, ombudsman adaylardan biri olmasını eleştirdi.

  BAŞKANLIK SİSTEMİ TARTIŞMALARI

  Özel, CHP'nin başkanlık sistemi ile ilgili görüşünde değişilik olup olmadığı sorusu üzerine şöyle konuştu: "CHP'nin resmi̇ ve net görüşüdür. Başbakan'ın başkanlık sistemi önerisi varsa, elbette ana muhalefet partisi olarak o teklifin içeriğini görmek isteriz. Çok net olarak söylüyoruz; çayımızı i̇çmek için gelecek olan, Türkiye ile ilgili görüşlerini söyleyecek olan siyasi partilerimizin temsilcilerine kapımız açıktır. Başkanlık si̇stemi̇ önerisinin geçeceği bırakın kapıyı, bi̇r anahtar deli̇ği̇ yoktur CHP kapısında.


  Görüş Bildir