Euro
10.4491
0.78%
Dolar
8.7798
0.49%
Altın
502.51
1.08%
Borsa
1.389
-0.14%
Bitcoin
284.888
-4.93%
24ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 24 C
  Leyla Zana ile kadın polisin karanfil diyaloğu

  Leyla Zana ile kadın polisin karanfil diyaloğu

  Kadın polise karanfil uzatan Leyla Zana, beklenmedik bir tepkiyle karşılaştı.
  • 08.03.2012 - 12:11

  Leyla Zana ile kadın polisin karanfil diyaloğu #1

  Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde, Azizoğlu Meydanı'nda dün düzenlenen 8 Mart Kadınlar Günü etkinliğine katılan Leyla Zana ile arama noktasında görevli kadın polisler arasında ilginç diyalog yaşandı.

  Etkinliğe gelişi sırasında Zana'nın uzattığı karanfili, bir kadın polis önce almak istemedi. "Bu gün kadınlar günü. Siz de bir kadınsınız" diyen Zana'nın uzattığı karanfili kadın polis bu kez aldı. Leyla Zana, daha sonra arama noktasında görevli tüm kadın polislere kırmızı karanfil dağıttı.

  'ERKEKLER KADINLARIN SAYESİNDE EKMEY YİYOR'

  Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlikte Kürtçe konuşan Zana, erkeklerin kadınlar sayesinde ekmek yediğini söyledi. Zana, şunları söyledi: "Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle burada toplanmış bulunmaktasınız, tüm kadınların gününü kutluyorum. Erkekler kadınların sayesinde ekmek yiyor. Kadın olmazsa erkek aç kalacaktır. Çünkü erkeğin yemeğini kadın yapıyor. Siz burada sayınız az olabilir ama kadınlar ayaklandığında insanlığın yarısısınız. Dört duvar arasında olan kadınlarımızın da yürekleri bugün bizimledir.

  5 bin yıldır kadın ekmek veriyor ve erkek de bunu yiyor. Buna artık yeter diyoruz. Erkek derin bir şekilde düşünürse kadının fedakarlığını iyice görecektir. Kadın erkeği bir seviyeye getirmek için uykusuz kalmış ve bir lokma ekmeği kendisi için fazla görmüştür."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir