Euro
10.1101
0.04%
Dolar
8.5582
0.07%
Altın
495.1
0.16%
Borsa
1.349
-0.18%
Bitcoin
316.543
-0.61%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  LGBTİ örgütleri: Oyumuz Selahattin Demirtaş’a

  LGBTİ örgütleri: Oyumuz Selahattin Demirtaş’a

  LGBTİ örgütleri, “Amasız ve ancaksız eşit yaşam, cinsel özgürlükçü toplum için Cumhurbaşkanı seçimlerinde oyumuz Selahattin Demirtaş’a” dedi.
  • 08.08.2014 - 11:54

  lgbti

  LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks) örgütleri de ortak bir metinle Selahattin Demirtaş’ı desteklediklerini duyurdu.

  12 LGBTİ ÖRGÜTÜ İMZALADI

  Aralarında Kaos GL’nin de olduğu farklı şehirlerden 12 LGBTİ örgütünün yanı sıra; bağımsız aktivistlerin de imza verdiği metinde, “Amasız ve ancaksız eşit yaşam, cinsel özgürlükçü toplum için oyumuz Selahattin Demirtaş’a” denildi.

  Selahattin Demirtaş haberleri

  Açıklamada, ötekileştirilen ve düşmanlaştırılan LGBTİ’lerin birçok haktan eşit bir biçimde yararlanamadığının altı çizilirken, aynı zamanda baskı ve şiddet gördüğü, nefret suçlarının hedefi haline geldiği ve yaşam hakkından mahrum bırakıldığı ifade edildi.

  “Türkiye’de egemen sistem ve onun temsilcileri LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks)’lerin varlığını adeta yok sayarak ısrarlı biçimde görmezden gelmekte, görmezden gelemediği noktada ise LGBTİ’lere karşı düşmanca tavır almaktadır.” denilen LGBTİ açıklamasında şunlara yer verildi:

  "DEMİRTAŞ LGBTİ'Yİ SAHİPLENİYOR"

  “Bugüne kadar egemen siyasi kesimler tarafından görmezden gelinen, ötelenen ve arka plana atılan LGBTİ’lerin varlığı ve talepleri cumhurbaşkanı adayı Sayın Selahattin Demirtaş tarafından amasız ve ancaksız olarak sahiplenilmektedir.

  "OYUMUZ DEMİRTAŞ'A"

  Bu bağlamda cumhurbaşkanlığı seçimlerinde; özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve barış temelinde yeni bir yaşam çağrısı yapan, ‘Yeni yaşam çağrısı cinsel özgürlükçü toplumdur’ diyen, insan haklarını istisnasız savunan, ayrımcılığa ve ötekileştirmeye maruz kalan tüm kimliklerin eşit ve özgür yaşayacağı bir toplumun yaratılması için “dik durulması” gerektiğini vurgulayan Halkların ve Değişimin Adayı Sayın Selahattin Demirtaş’ı desteklediğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir