Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.467
-1.07%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Malkoç: Erdoğan'ın zekatı 2 bin 500 Kılıçdaroğlu eder

  Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dürüstlüğünün zekatı bile 2 bin 500 Kılıçdaroğlu eder" dedi.
  • 20.01.2016 - 13:28
  Malkoç: Erdoğan'ın zekatı 2 bin 500 Kılıçdaroğlu eder

  Malkoç: Erdoğan ın zekatı 2 bin 500 Kılıçdaroğlu eder #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Şeref Malkoç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun dünkü CHP Grup Toplantısı’nda kendisine yönelik, "Bu Şeref Malkoç var, başka bir fırıldak. Partiden partiye geziyor. Şimdi Saray’a kapılanmış, konuşuyor" sözlerine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ifadelerine yanıt verdi.

  Kılıçdaroğlu’nun şahsına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hezeyan dolu sözler sarf ederek, iftira ettiğini belirten Malkoç, "Kılıçdaroğlu’nun seviyesi düşük sözleri, devlet terbiyesi, aile terbiyesi ve siyasi ahlaktan yoksundur" dedi.

  "SORUŞTURMA SONUCUNU HEP BERABER GÖRECEĞİZ"

  Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta sonu yapılan CHP 35. Olağan Kurultayı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik benzer hakaretlerde bulunduğunu hatırlatan Malkoç, "Ben de o gün katıldığım bir televizyon programında bu seviyesi düşük saçma sözlerini eleştirmiş ve bu sözlerin devletimizin ve milletimizin başı olan Cumhurbaşkanına yönelik TCK’ya göre hakaret suçunu içerdiğini belirtmiştim. Nitekim görevli Cumhuriyet Savcısı, TCK’nın ’Cumhurbaşkanı’na hakaret’ başlıklı 299. maddesi kapsamında soruşturma açmıştır. Soruşturma sonucunun ne olacağını hep beraber göreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

  "ONUN SEVİYESİNE İNMEYİ KENDİME ZÜL ADDEDERİM"

  Malkoç, "Fakat anlaşılan benim bu açıklamalarımın haklılığı Kılıçdaroğlu’nu telaşlandırmış olmalı ki, Kılıçdaroğlu seviyesini daha da düşürdüğü grup konuşmasında hezeyanlarına ve hakaretlerine devam etmeyi tercih etmiştir. Kılıçdaroğlu’nun sarf ettiği, kavgada bile insanların birbirine söylemeyeceği sözlerine cevap vererek onun seviyesine inmeyi kendime zül addederim. Hendek kazıp polis ve askerimizi şehit eden, bölücü terör örgütü mensuplarına ’arkadaş’ diye seslenen ama devletin başı Cumhurbaşkanımıza edepsizce sözler sarf eden Kılıçdaroğlu’na gerekli cevabı milletimiz vermektedir" ifadelerini kullandı.

  "CUMHURBAŞKANIMIN DÜRÜSTLÜĞÜNÜN ZEKATI BİLE 2 BİN 500 KILIÇDAROĞLU EDER"

  "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dürüstlüğünün zekatı bile ’2 bin 500’ Kılıçdaroğlu eder" ifadesini kullanan Malkoç, şunları kaydetti:

  "Siyasi ahlak ve dürüstlükten bahseden Kılıçdaroğlu, ne kadar uğraşırsa uğraşsın, ahlaksız bir kaset komplosuyla genel başkan olduğunu gizleyememektedir. Kamuoyu hala Kılıçdaroğlu ile kaset komplocuları arasındaki ilişkinin aydınlanmasını beklemektedir. Kaset ile genel başkan olduğu günden bu yana girdiği 7 seçimin hepsini açık ara kaybeden, Türkiye siyasal hayatına en ufak olumlu bir katkı veremeyen Kılıçdaroğlu, beceriksizliğini ve başarısızlığını yine ahlaksızca saldırarak ve iftira atarak kapatmayı tercih etmiştir."

  "KILIÇDAROĞLU KİFAYETSİZ BİR MUHTERİSTİR, HAYSİYET CELLADIDIR"

  "Kılıçdaroğlu, kifayetsiz bir muhteristir, haysiyet celladıdır" diyen Malkoç, "Kılıçdaroğlu’nun şahsıma ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik son sözleri de göstermiştir ki kendisi hakkında Medeni Kanun’un 405 ve 406. maddeleri bir an önce işletilmelidir. Yani kendisi kısıtlanarak vesayet altına alınmalıdır. Böylece sadece Türkiye siyaseti değil, CHP de seviyesini yükseltir" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir