Petrol
91.89
3.41%
Euro
18.5431
1.73%
Dolar
18.5727
0.12%
Altın
1.029
1.58%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
376.369
3.48%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Mecliste AK Parti ve CHP kavgası

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda AK Partili ve CHP'li vekiller arasında ‘edepsiz' tartışmasına neden oldu.
  • 15.05.2013 - 14:14
  Mecliste AK Parti ve CHP kavgası

  Mecliste AK Parti ve CHP kavgası #1

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda alkol düzenlemesinin de yer aldığı yasa teklifinin görüşmelerine başlandı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katıldığı toplantı başladığında CHP'li Mahmut Tanal'ın usul hakkında söz istemesi üzerine tartışma yaşandı.

  EDEPLİ OL KAVGASI

  Komisyon Başkanı Lutfi Elvan'ın, komisyon üyesi olmayanlara usul hakkında söz veremeyeceğini hatırlatması Tanal'ı sinirlendirdi. CHP'li Tanal'ın ısrarı üzerine AK Partili Muzaffer Baştopçu, "Provokasyona mı geldiniz? Her seferinde böyle yapıyorsunuz. Edepli ol." dedi.

  'BEN SANA GÖSTERECEĞİM'

  Bu sözler üzerine devreye CHP'li Veli Ağbaba'nın da girmesiyle salonda gergin bir hava oluştu. Ağbaba'nın, "Edepsiz sensin. Koskoca adamsın, yaşından başından utan. Sen kimseye edep dersi veremezsin" sözlerine bu kez AK Partili Baştopçu, "Ben sana göstereceğim" diye karşılık verdi.

  YAŞINA BAŞINA BAKMADAN DÜELLO DİYOR

  Ağbaba, "Nerede istiyorsan görüşelim. Yaşına başına bakmadan beni düelloya davet ediyor." sözlerini sarfetti. Başkan Elvan, tartışmanın uzamaması için komisyona kısa bir mola verdi, yanına gittiği Ağbaba'yı sakinleştirdi.

  CHP Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu'nun, yasa teklifi veren AK Partili
  Recai Berber'i, içkiyi yasaklayan Osmanlı padişahı 4. Murat'a atıfla '4. Recai' benzetmesi yapması gergin ortamı yumuşattı.


  Görüş Bildir