Petrol
110.89
0.18%
Euro
17.4216
0.72%
Dolar
16.3266
1.56%
Altın
971.63
0.56%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
485.041
2.15%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Meclis'te dokunulmazlık görüşmeleri başladı

  AK Parti, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliği teklifini CHP'ye bildirdi.
  • DHA
  • 18.03.2016 - 18:21
  Meclis'te dokunulmazlık görüşmeleri başladı

  Meclis te dokunulmazlık görüşmeleri başladı #1

  AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün makamında yaklaşık yarım saatlik görüşmede dokunulmazlıklara ilişkin anayasa değişikliği teklifini iletti.

  GEÇİCİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ

  Görüşmenin ardından Levent Gök gazetecilere yaptığı açıklamada Naci Bostancı'nın kendisini arayarak randevu aldığını söyledi. Levent Gök şunları konuştu;

  "Getirdikleri bu öneri, anayasada geçici bir madde eklenmek suretiyle anayasanın 83'üncü maddesinin 2'nci fıkrasında yer alan milletvekili dokunulmazlığına ilişkin maddenin 2'nci fıkrasının kaldırılmasına dönük geçici anayasa değişikliği teklifi. Getirdikleri teklifle, Başbakanlık'tan Meclis Başkanlığı'na gönderilen milletvekillerine ait fezlekelerin 83'üncü maddenin 2'nci fıkrasında yapılacak değişiklikle kaldırılması, kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 15 gün içinde tüm dosyaların yargı merciine aktarılmasına ilişkindir.

  YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMESİNİ SAVUNAN BİR PARTİYİZ

  Kürsü dokunulmazlığı bütün suçlardan dolayı milletvekillerinin, herkes gibi yargı önünde hesap vermesini savunan bir partiyiz. Yapılacak değişikliğin 83. maddede yapılmasının daha doğru olacağını kendilerine ifade ettik. Önerilerini yetkili kurullarımızda görüşerek kendileriyle tekrar bir araya gelmeyi kararlaştırdık. AK Parti'nin getirdiği bu öneriyi, derhal yetkili makamlarımıza ulaştıracağım.

  Getirilen öneriyi, Genel Başkanıma ve MYK üyelerine birazdan ileteceğim. Onların da yapacağı değerlendirmelerden sonra önümüzdeki günlerde biz de görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşacağız. Hafta başında, pazartesi ya da salı günü, en kısa zamanda biz de görüşlerimizi kendileriyle paylaşacağız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir