Petrol
91.8
0.12%
Euro
18.541
-0.03%
Dolar
18.5647
-0.04%
Altın
1.03
-0.04%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
379.943
3.41%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Mehmet Ali Şahin: Reyhanlı'nın hesabı sorulur

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Reyhanlı'daki patlamayla ilgili konuştu.
  • 11.05.2013 - 16:07
  Mehmet Ali Şahin: Reyhanlı'nın hesabı sorulur

  Mehmet Ali Şahin: Reyhanlı nın hesabı sorulur #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalara ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti devleti, mutlaka bu olayın arkasında kim var tespit edecek ve hesabını soracaktır" dedi.AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığınca Van'da düzenlenen 9. Bölge Toplantısı'na katılan Şahin, toplantı devam ettiği sırada, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamaları öğrendi.

  İKİ ARAÇ İNFİLAK ETTİ

  Şahin, patlamalara ilişkin, öğle saatlerinde Reyhanlı'da patlayıcı yüklü olduğu sanılan iki aracın infilak ettiğini belirterek, olayda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

  Patlamaların Suriye sınırında meydana gelmesinden dolayı kafalarda soru işareti oluştuğunu vurgulayan Şahin, Reyhanlı'da bir süre önce de yine Suriye tarafından gelen aracın infilak etmesi sonucu 14 kişinin yaşamını yitirdiğini anımsattı.

  Şahin, devlet ve hükümet yetkililerinin, olayın arkasında kimler olduğuyla ilgili çalışmaları yapacağını bildirerek, şöyle konuştu:

  "Bu eylemin iki amacı olabilir. Birincisi sabahtan beri konuştuğumuz çözüm sürecini olumsuz etkilemek. Çünkü Türkiye'nin böylesine bir sorunu çözüyor olması, bazı ülkeleri olumsuz etkileyebilir. İstiyorlar ki bu devam etsin. Bu nedenle terör eylemi süsü vererek bu eylemi yapmış olabileceklerini düşünüyorum.

  ESED TAM BİR ZALİM

  İkincisi de Esed kendi halkına zulmetmektedir. Şu ana kadar bildiğim kadarı ile 100 bin insan yaşamını kaybetti ve iç çatışma devam etmektedir. Şam yönetimi, kendi halkının üzerine bombalar yağdırmaktadır. Bu nedenle de Suriyeliler Türkiye'ye sığındılar ve sayıları 330 bine yaklaştı. Biz komşu ülkeler, bu insanlara insani gayelerle kapımızı açtık. Çadırlarda, konteynerlerde uzun süredir bunları misafir ediyoruz. Sanıyorum, Şam yönetiminin muhalif olarak değerlendiği Suriyelilere yardım etmemiz, Esed'i rahatsız ediyor. Türkiye'de de bu eylemleri yaparak Suriyelilerle bizim aramızı açmaya çalışmaktadırlar. Çünkü Hatay'da tepki yürüyüşleri yaşanmaya başladı. Türkiye Cumhuriyeti devleti, mutlaka bu olayın arkasında kim var tespit edecek ve hesabını soracaktır."

  Muhabir: Cemal Aşan


  Görüş Bildir