Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.4276
0.07%
Dolar
17.8674
-0.01%
Altın
1.027
-0.18%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
429.429
2.40%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Mehmet Ali Şahin'den muhalefete: Değiştirin şu kafanızı

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, katıldığı iftar yemeğinde muhalefete "Değiştirin şu kafanızı" diye seslendi.
  • 06.07.2014 - 12:23
  Mehmet Ali Şahin'den muhalefete: Değiştirin şu kafanızı

  Mehmet Ali Şahin den muhalefete: Değiştirin şu kafanızı #1

  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Sinop'ta partisi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

  "TÜRKİYE DEĞİL ONU BU MİLLET TANIYOR"

  Şahin, Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'ın il il dolaşıp kendisini tanıtmaya ihtiyacı olmadığını söyleyerek, "Onu Türkiye tanıyor, onu bu millet tanıyor. Onu sadece Türkiye değil dünya tanıyor. Her alanda Türkiye Ak Parti iktidarı sürecinde sayın Başbakanımızın önderliğinde çok önemli adımlar attı, kazanımlar kaydetti" dedi.

  "ERDOĞAN'IN İHTİYACI YOK"

  İftarın ardından bir konuşma yapan Mehmet Ali Şahin, "Genel Başkanımız, Başbakanımızı bu Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili kendisini tanıtmaya ihtiyacı var mı? İl il dolaşmaya, ben Cumhurbaşkanı adayıyım demeye bana oy verin, beni tanıyın demeye ihtiyacı var mı? Onu Türkiye tanıyor, onu bu millet tanıyor. Onu sadece Türkiye değil dünya tanıyor. Her alanda Türkiye Ak Parti iktidarı sürecinde sayın Başbakanımızın önderliğinde çok önemli adımlar attı, kazanımlar kaydetti. Biz günü birlik hareket eden bir parti ve iktidar değiliz. Biz önümüze bakıyoruz. Yeni hedefler koyuyoruz. 2023 dedik. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde 2023 yılında Türkiye'yi nereye götüreceğimizi planlıyoruz ve Türkiye'ye istikamet gösteren geleceği düşünmesini hedefleyen gayretli bir çalışma içerisindeyiz" dedi.

  MUHALEFETE SERT ELEŞTİRİ

  Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olmasına muhalefet partilerin de birşeyler söylediğini belirten Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, şöyle konuştu;

  "Bugün muhalefet partilerin genel başkanları kimi diyor ki Yüksek Seçim Kuruluna çağrıda bulunuyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığını iptal edin, Cumhurbaşkanlığını kabul etmeyin. Şimdi bir kişi milletvekili oluyor, Başbakan oluyor. 12 yıldır bu ülkeyi yönetiyor, Cumhurbaşkanı adayı olmasın. Cumhurbaşkanı adayı şartlarını taşımıyor. 12 yıldır Türkiye'yi yönetecek, ama Cumhurbaşkanı adayı olamayacak. Hatta biraz daha ileri gidiyor. Diğer aday Selahattin Demirtaş'ın da Cumhurbaşkanlığı adaylığını iptal edin. Bu eski Türkiye'nin bir alışkanlığıdır.

  "SİZ HALA O KAFADA MISINIZ"

  Şimdi bugün bu açıklamayı yapan Devlet Bahçeli'ye soruyorum; Yüksek Seçim Kurulu'na diyorsunuz ki Tayyip Erdoğan'ın adaylığına engel olun. Selahattin Demirtaş'ın adaylığına engel olun. Sayın Bahçeli tek adayla mı gireceksiniz seçime. 1960'lı yıllardan darbeden sonra bunlar olmuştu. Siz hala o kafada mısınız. Hala oralarda mısınız. Türkiye değişti. Sayın Bahçeli sizde değiştirin şu kafanızı. Herkes aday olabilir şartlarını taşıyan. Kararı millet verir" 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir