Petrol
114.01
0.18%
Euro
17.5244
-0.16%
Dolar
16.636
-0.28%
Altın
972.49
-0.37%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
341.824
-1.90%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Mehmet Metiner ile Ümit Özgümüş kavgasının öncesi

  Ümit Özgümüş'ün "Meclis'te sapıklarla manyaklarla uğraşıyorum" demesi Meclis'teki Metiner-Özgümüş kavgasını ateşledi.
  • 08.03.2013 - 11:30
  Mehmet Metiner ile Ümit Özgümüş kavgasının öncesi

  Mehmet Metiner ile Ümit Özgümüş kavgasının öncesi #1

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ile CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş arasında iki gün önce TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan kavga bugüne de taşındı. Metiner, Genel Kurul’da, Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı’nın görüşmelerinde yerinden söz alarak, dün CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş ile arasında geçen kavgaya değindi ve kavganın bugüne taşındığını iddia etti.

  "MECLİS'TE SAPIKLARLA, MANYAKLAR UĞRAŞIYORUM"

  Mehmet Metiner, Genel Kurul’dan mescide doğru giderken, CHP’li Özgümüş ile karşılaştığını söyledi. Özgümüş’ün telefonda konuşur gibi yaparak, ”Meclis’te sapıklarla, manyaklarla uğraşıyorum” dediğini iddia eden Metiner, bu olaya CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün ile CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat’ın şahit olduğunu belirtti.

  "ÇIK KARŞIMA" DEDİ

  Metiner, Özgümüş’ü duymazdan gelerek tepki göstermediğini ve bu tavrından dolayı da Özbolat’ın gelip kendisini tebrik ettiğini kaydetti. Mescitten çıktıktan sonra Özbolat ile konuştuğunu ve kendisine CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin yanına gitmeyi teklif ettiğini belirten Metiner, ”(Bu gerginlik bize yakışmıyor) dedim. Biz bunları konuşurken, o milletvekili kuliste ayaklandı, hakaretler savurdu, ’çık karşıma’ dedi, fiili saldırıda bulundu. Ben ise kendisine sadece ’yazıktır’ dedim” dedi.

  "BU GERGİNLİKLER BİZE YAKIŞMIYOR"

  Metiner, milletvekillerine vuruşmak ve dövüşmenin yakışmayacağını dile getirerek, ”Kendisine cevap vermem halinde bugün farklı bir tablo ortaya çıkabilirdi. Böyle bir olayın yaşanmış olması beni üzmüştür. Bizim geleneklerimizde düşmana kendi evinde saldırılmaz, kulisler bizim evimizdir. Ben buna rağmen olgunlukla karşıladım. Bu gerginlikler Meclis’e ve Türkiye’ye yakışmıyor” diye konuştu.

  "BU İŞİN KAPANMASINI İSTİYORUM"

  Araya giren CHP’li milletvekillerinin tatsız bir olay yaşanmasını engellediğini ifade eden Metiner, Grup başkanvekillerinin gruplarına sahip çıkması gerektiğini, çıkmaması halinde tatsız olayların yaşanabileceğini söyledi. Metiner, ”Bu işin burada kapanmasını istiyorum. Ancak bu da zayıflık olarak algılanmasın” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir