Petrol
112.8
0.31%
Euro
17.4621
0.43%
Dolar
16.6854
0.28%
Altın
974.81
0.19%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
338.485
-1.03%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Mehmet Metiner MHP'lileri çok kızdıracak

  Mehmet Metiner MHP'lileri çok kızdıracak

  AK Partili Metiner: "Terör sorunu bitince MHP tabelasını indirecek, MHP diye bir parti kalmayacak."
  • 24.03.2013 - 23:01

  Mehmet Metiner MHP lileri çok kızdıracak #1

  Mehmet Metiner, terör sorunun çözülmesiyle birlikte Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) tabelasını indireceğini savundu. 'Barış süreci'nin olumlu ilerlediğini ve terör sorununun kendi hükümetleri tarafından çözüleceğini söyleyen Mehmet Metiner, birilerinin bu sorunun çözülmesini istemediğine işaret etti. MHP'yi sert şekilde eleştiren Metiner şunları söyledi:

  "SİZİ GİDİ KANDAN BESLENENLER"

  "Diyarbakır  Nevruz'unda barış türküleri söylendi. Ama birileri rahatsız olmaya başladılar. Sizi gidi kandan kadavradan beslenenler. Sizin derdiniz bayrak mı? Bayrak edebiyatı yapıyorsunuz. Şehit edebiyatı yapıyorlar; utanmazcasına arlanmazcasına. Biz sizin milliyetçiliğinizi biliyoruz. Siz kandan besleniyorsunuz; kadavralardan besleniyorsunuz. Siz gencecik insanların cesetlerinden besleniyorsunuz; anaların gözyaşlarından besleniyorsunuz. O yüzden bu sorunun çözülmesinden rahatsızlık duyuyorsunuz.

  "HERKES HADDİNİ BİLECEK"

  Genel kurulda CHP destekli Milliyetçi Hareket Partisi terör estirdiği için biz meclisi kapatmak zorunda kaldık. Karşımıza bayrak çıkartıyorlar. Herkes haddini ve yerini bilecek. O ay yıldızlı bayrakta benim kanım, atalarımın kanı var.

  "BAYRAKTAKİ KIRMIZILIK HEPİMİZİN KANI"

  Çanakkale'de birlikte savaştık. Biz Çanakkale'de hangi idealler için savaştıysak, birinci meclisi hangi idealler doğrultusunda açtıysak bugünde aynı ideallerin kavgasını veriyoruz. Bu kardeş kavgası bitecek. Kürt Mehmet'in, Türk Mehmet'in annesinin gözyaşları dinecek. Bu bayrak Kürt'ün de, Arap'ın da bayrağıdır. O bayraktaki kırmızılık hepimizin kanının resmidir.

  "CHP ÇOKTAN MİADINI DOLDURDU"

  Biz bu kanı durdurduğumuzda, bu sorunu çözdüğümüzde MHP tabelasını indirmek zorunda kalacak. MHP diye bir parti kalmayacak. Dağlardan şehitlerimiz gelmediği zaman MHP diye bir parti kalmayacak. CHP çoktan miadını doldurdu. Baascı partiler çoktan miadını doldurdu.

  Nevruz'da bayrak asılmamış. MHP'nin iktidar olduğu dönemlerde Nevruz kutlanmıyor muydu? MHP'nin iktidar olduğu dönemde, Türk Bayrağı, Türkiye'nin bayrağı mı asılıyordu? Hayır asılmıyordu. Asılmaması eksikliktir ve büyük bir densizliktir. Bu bayrak hepimizin bayrağıysa her yerde şanla şerefle dalgalandırmalıyız."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir