Dolar
7.2352
2.7056%
Euro
8.6071
2.7504%
Altın
2056.97
0.9184%
Borsa
1034.4
-5.2573%
G. Altın
477.958
3.502%
Bitcoin
85774.74
4.678%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Melih Gökçek'ten yeni CHP iddiası

  Melih Gökçek'ten yeni CHP iddiası

  Gökçek, Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye katılacağı iddialarını değerlendirdi.
  • 18.01.2013 - 13:51
  Melih Gökçek'ten yeni CHP iddiası

  Melih Gökçek'ten yeni CHP iddiası #1

  Samanyolu Haber TV'de yayınlanan Günlük' programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarla yeni bir tartışma başlatacak.

  KILIÇDAROĞLU SARIGÜL'Ü PARTİYE ALMAZ

  CHP ile ilgili yapmış olduğu tahminlerle adından söz ettiren Gökçek, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün CHP 'ye katılması konusunda çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Gökçek, Sarıgül'ün CHP'ye katılıp katılmayacağına ilişkin soruya: "Sarıgül CHP'ye girdiği zaman, ister belediye başkanlığına aday olsun ister olmasın maksimum 1 sene bilemedin 1.5 sene sonra genel başkan. Kılıçdaroğlu onu partiye alırsa bana da sürpriz olur. O zaman Sarıgül CHP'ye genel başkan olacak mı olmayacak mı diye Kılıçdaroğlu ile iddiaya girebiliriz. Kalıbımı basarım, imzamı da atarım seçilse de seçilmese de 1 veya 1.5 sene içerisinde CHP'nin genel başkanı. Yani genel seçimlere Sarıgül ile girebilirler. Çünkü Kılıçdaroğlu'nu değiştirmek için baronlar İstanbul'da karar verdiler, baronlarla Sarıgül'ün arası da çok iyidir bilirim. Kılıçdaroğlu'nu da baronlar getirdi ama baktılar ki adamda yeterli kapasite yok. Tam bir balon yani" şeklinde yanıt verdi.

  Melih Gökçek: Sarıgül'ü Kılıçdaroğlu partiye sokmaz

  Melih Gökçek'ten yeni CHP iddiası #2

  TEBRİK EDİYORUM ADAMCAĞIZI

  Çin Başbakanı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "Keşke bizde de sizinki gibi bir anamuhalefet olsa" sözlerini de esprili bir dille yorumlayan Gökçek, "Bu ne demek biliyor musun, senin gibi bir muhalefet olsa biz çoktan demokrasiye geçeriz. Çünkü nasılsa kabiliyetsiz biz de hep iktidarda kalacağız demektir. Bunun anlamı bu. Tebrik ediyorum adamcağızı. Yüzde yüz isabet olmuş. Hani halk arasında bir laf var kaymaklı kadayıf diye bu da kaymaklı muhalefet, bundan güzeli olur mu?" şeklinde konuştu

  Görüş Bildir