Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.135
0.25%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Memur-Sen'den CHP'ye Ekmeleddin İhsanoğlu eleştirisi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin konuştu.
  • 12.07.2014 - 00:14
  Memur-Sen'den CHP'ye Ekmeleddin İhsanoğlu eleştirisi

  Memur-Sen den CHP ye Ekmeleddin İhsanoğlu eleştirisi #1

  Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şubesi'nin MÜSİAD Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği iftarda konuşan Gündoğdu, Türkiye'nin yeniden bir inşa sürecinde olduğunu, Memur-Sen olarak, 2010 referandumuna kadar derin devletin hakim olduğu bürokratik devletin artık sona erdiğini söyledi.

  Referandumla gelen yeni paradigmanın milletin devleti olduğunu anlatan Gündoğdu, kamuda başörtüsü özgürlüğü, çözüm süreci, demokratikleşme, kardeşlik iklimi ile bu ülkenin yeniden büyük Türkiye olma mecburiyetini ortaya koyduğunu ifade etti.

  "AK PARTİ İHSANOĞLU'NUN ADAY GÖSTERSE, CHP 'LAİKLİK ELDEN GİDİYOR' DERDİ"

  "AK Parti 10 yıl önce Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday gösterseydi, CHP laiklik elden gidiyor diyebilirdi" diyen Gündoğdu, bugün CHP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday gösterir hale gelmesinin sevindirici olduğunu belirterek, "Kötü tarafı ise, CHP'nin en iyi hali bile milletin 15 yıl gerisinde olmasıdır" ifadesini kullandı.

  Seçim sürecinin, 30 Mart öncesine göre üslup açısından yumuşak geçmesini olumlu bulduğunu dile getiren Gündoğdu, şöyle devam etti:

  "Rahmetli Erbakan Hocamıza, 28 Şubat'ın kirli aktörleri her türlü zulmü yaptığında, hocam 'ne oluyor' sorusunu yönelttiklerinde, "bu milletin kendine gelmesine, iradesine sahip çıkmasına tahammül edemiyorlar" diyordu. Bugünkü kavga da budur. İlk kez halk seçecek. Çünkü bu halk milletvekillerine verdiği yetkinin çoğu zaman kötüye kullanıldığına tanıklık etti."

  Çözüm sürecinin sıkıntıya girmesini istemediklerini vurgulayan Gündoğdu, kamuda başörtüsü özgürlüğünün, emniyet ve yargı mensuplarını da kapsayacak şekilde taçlanmasını beklediklerini sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir