Petrol
94.95
0.03%
Euro
18.2671
0.14%
Dolar
17.9194
0.04%
Altın
1.022
-0.03%
Borsa
275
-0.98%
Bitcoin
417.859
0.83%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Mevlüt Çavuşoğlu: Mavi kartlılar oy kullanamayacak

  AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, mavi kart sahibi olan vatandaşların Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanamayacaklarını açıkladı.
  • 31.05.2014 - 11:43
  Mevlüt Çavuşoğlu: Mavi kartlılar oy kullanamayacak

  Mevlüt Çavuşoğlu: Mavi kartlılar oy kullanamayacak #1

  Almaya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde bir dizi toplantıya katılan Avrupa Birliği ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Duisburg yakınlarında bulunan Dinslaken kentinde DİTİB Selimiye Camii'ni ziyaret etti.

  MAVİ KARTLILAR OY KULLANAMAYACAK

  Çavuşoğlu; ziyareti sırasında yaptığı konuşmasında, Yurt dışında yaşayan mavi kartlı Türk vatandaşlarının, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanamayacaklarını söyledi. 

  "12 YILDIR AYNI ANLAYIŞ İÇİNDE SİZLERE YAKLAŞIYORUZ"

  "Yurt dışına çıktığımız seyahatlerimizde, sürekli vatandaş, soydaş ve kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Onları mutlaka ziyaret edip, sorunlarını dinliyoruz.Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, bizim genel politikalarımızın en önünde yer almaktadır. Sizlerin taleplerini her zaman dikkate alıyoruz. Sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğu için değil, 12 yıldır aynı anlayış içinde sizlere yaklaşıyoruz.

  "İNŞALLAH BAŞKA SEÇİMLER İÇİN FORMÜL BULUNUR"

  Mavi kart (Yurtdışında yaşayan ve doğumla Türk vatandaşı olup Bakanlar Kurulu'ndan çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedip başka bir ülke vatandaşlığına geçenlerle verilen kart) sahiplerinin oy kullanması mümkün olamayacak. Gerekli işlemler yapılamadı, inşallah başka seçimler için formül bulunur"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir