Petrol
85.79
1.08%
Euro
17.8009
0.63%
Dolar
18.5366
0.48%
Altın
974.97
0.94%
Borsa
3242
-0.72%
Bitcoin
356.801
-5.62%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  MHP: CHP Atatürk'ün kemiklerini sızlatıyor

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP'yi sert bir dille eleştirdi.
  • 14.06.2012 - 12:41
  MHP: CHP Atatürk'ün kemiklerini sızlatıyor

  MHP: CHP Atatürk ün kemiklerini sızlatıyor #1

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, terör sorununun ciddiyetini idrakten mahrum kurmaylarıyla AKP ve CHP'nin hala romantizm ve popülizm peşinde koştuğunu ileri sürerek, "Bu üslup terörü azdırmakta, şımartmaktadır. Bu vasatın arkasından daha çok saldırı, daha çok cinayet gelecektir. Bir kısım medya Mütareke basınına rahmet okutan tutumunu değiştirmedikçe, hükümet Damat Feritçi zihniyetini terk etmedikçe daha çok canlar yanacak, analar ağlayacaktır" dedi.

  Yalçın, Atatürk'ün kurduğu CHP'nin, "emperyalizme hizmet eden AKP'nin" dümen suyuna girip onun kemiklerini sızlattığını öne sürdü.

  MHP Genel Başkan Yardımcısı, Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, bugün basında MHP hakkında yer alan yazı ve yorumlar üzerine yazılı açıklama yaptı.

  "MİLLETE ŞİKAYET EDECEĞİZ"

  Rahatsız edici bir bilgi kirliliğinin, kavram ve fikir karmaşasının zihinleri bulandırdığı, Türkiye'nin geleceğiyle ilgili karar mekanizmalarında bulunanların aymazlık denizinde çırpındığı bir ortamda millete gerçekleri anlatma görevinin MHP'ye düştüğünü belirten Yalçın, "MHP, halktan gerçekleri gizleyen ve terör sorununa çözüm için yola çıktıkları algısı oluşturmaya çalışan ikinci açılımcılarla eskilerin marifetlerini millete giderek birer birer anlatacaktır. MHP, vicdanları sakat, fikirleri çarpık ve feraset pınarları kurumuş siyasilerimizin ve medyadaki aklı tutulmuşların Türkiye'nin geleceğini bir kanlı örgüte ipotek ettirme çabalarını halka şikâyet edecektir" dedi.

  "ÜLKÜCÜLER ŞEHİT OLURKEN ERDOĞAN UCUZ MÜSAMEREDE OYNUYOR, SAHADA AYAKKABI ESKİTİYORDU"

  MHP'yi terörle mücadeleden rant sağlamakla suçlayanların görüldüğünü hatırlatan Yalçın, Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in darbe öncesinde ihanet şebekelerine karşı tarihî fonksiyonunu icra ederken, yüzlerce mensubunu şehit verirken, ortada PKK diye bir bölücü terör örgütü olmadığını hatırlattı, "Lakin o yıllarda terörün bir başka mülevves eli bütün şiddeti ve azgınlığıyla hüküm sürmüştür" dedi. Semih Yalçın şöyle devam etti: "Milliyetçi- Ülkücü Hareket'in o dönemdeki onurlu mücadelesini hatırladıkça komplekslerine engel olamayan Başbakan Erdoğan, alçalmaktan kaçınmayarak Ülkücüler için morg bekçileri tabirini kullanmıştır. Oysa 12 Eylül 1980 öncesinde Ülkücü fidanlar üçer beşer şehadet şerbetini içerek toprağa girerken; Tayyip Erdoğan, ucuz müsamerelerde rol kesmiş, tozlu top sahalarında ayakkabı eskitmiştir. Başbakan Erdoğan, bugün ise eski alışkanlıklarının sevkiyle hiç utanmadan şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu'nun arkasından gözyaşı dökmüştür."

  "CHP ATATÜRK'ÜN KEMİKLERİNİ SIZLATIYOR"

  Lüks salonlarda, keyif ve eğlence merkezlerinde kadeh tokuşturarak ülkenin geleceğine ilişkin senaryolar yazanların, bu milletin değerlerinden ne kadar uzakta olduklarının bilindiğini kaydeden MHP'li Yalçın, "MHP, sırça köşklerinde hayat süren; canlarını cümleden, vatanın bütünlüğü ve milli bağımsızlık gibi kutsal değerlerden daha aziz bilen bir kısım kalem erbabının ve siyasetçilerin ihanet projelerine geçit vermeyecektir. Bu meyanda en üzücü olan hususlardan biri, Atatürk'ün kurduğu CHP'nin, emperyalizme hizmet eden AKP'nin dümen suyuna girip onun kemiklerini sızlatmasıdır" dedi.


  Görüş Bildir