Petrol
101.57
0.87%
Euro
17.6968
0.85%
Dolar
17.2937
0.45%
Altın
970.17
0.78%
Borsa
241
0.08%
Bitcoin
355.444
2.23%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan CHP'ye sert sözler

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP'nin, mağduriyet küreğiyle adaletin temeline dehliz açmaktan vazgeçmesi gerektiğini söyledi.
  • AA
  • 18.11.2016 - 13:37
  MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan CHP'ye sert sözler

  mhp

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yazılı açıklamasında, yıllardan beri "anamuhalefet limanına demir atmaktan gövdesi çürüyen CHP'nin; bir süredir politikanın dalgalı sularına ağ attığı, tamtakır kalmış ambarını doldurmak üzere açıldığı sularda dümeni kilitlenmiş takalar gibi seyrettiği" benzetmesinde bulundu.

  "CHP MECLİS'TEN VE MİLLETTEN KAÇAN BİR PARTİ OLDU"

  Meclis'in herhangi bir konuda irade beyan etmesinin CHP için fobi, halka gidilmesi ihtimalinin kabus olduğunu savunan Yalçın, "Kuruluşu halka ve onu esas alan bir programa dayanan, adında da halk kelimesi bulunan CHP, Meclis'ten ve milletten kaçan, halktan kopuk bir parti haline gelmiştir." görüşünü savundu.

  "CHP ŞEYTANIN AVUKATLIĞINI YAPMAKTAN VAZGEÇMELİ"

  Yalçın, açıklamasını şöyle sürdürdü: "CHP, mağduriyet küreğiyle adaletin temeline dehliz açmaktan vazgeçmelidir. Türkiye'nin bütünlüğüne ve milletimizin bekasına kasteden teröristlerin hak ettikleri cezadan kurtulmak için gelecekte bu geçidi kullanmak isteyeceğini hesap etmelidir. Şeytanın avukatlığını yapmak yerine ortak aklın, milli iradenin hakimi, toplumsal bir zaruret olan milli mutabakatın savcısı olmalıdır."

  "MİLLET, CHP'Yİ ESKİ RENGİNE BOYAYARAK MÜZEYE KALDIRACAK"

  Semih Yalçın, milletin CHP'yi "demokrasi tersanesine çekip, eski rengine boyayarak müzeye kaldıracağını" savunarak "CHP, PKK'nın siyasi temsilcisi konumundaki HDP'nin hamiliğinden vazgeçmeli, FETÖ/PDY'ye zımni payanda olmaktan kaçınmalıdır." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir