Petrol
93.55
-4.69%
Euro
18.3111
-0.49%
Dolar
17.963
0.17%
Altın
1.025
-1.35%
Borsa
2863
-0.03%
Bitcoin
436.384
-1.46%
24ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 24 C

  MHP genel başkanlığına adayım

  MHP Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, "Genel Başkanlığa adayım" dedi.
  • 02.01.2012 - 13:08
  MHP genel başkanlığına adayım

  MHP genel başkanlığına adayım #1

  İrbeç, TBMM'de düzenlendiği basın toplantısında, MHP'den ihraç edilmesini değerlendirdi.

  CEZAYI BAHÇELİ KESTİ

  Kendisine verilen disiplin cezasının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, ''tutumundan'' kaynaklandığını öne süren İrbeç, ''Sayın Genel Başkan, sorunlara çözüm arama gayretimi, 'disiplinsizlik ve dengesizlik' şeklinde niteleyerek, parti üyeliğinden peşinen çıkarma cezasını bizzat kendisi vermiştir'' diye konuştu.

  Milletvekilliği faaliyetleriyle ilgili her türlü disiplinsizlik iddiasının görüş ve çözüm yerinin TBMM Başkanlık Divanı ile ilgili partinin grup disiplin kurulu olduğuna işaret eden İrbeç, şöyle devam etti: ''Bu zorunluluğa rağmen, Parti Merkez Disiplin Kuruluna, açıkça yetki gasbı yaptırılarak bana partiden ihraç cezası verilmiştir. Disiplin Kurulunun her işlemi usule, tüzüğe ve kanuna aykırıdır. Tüzüğü kendileri çıkardılar fakat başta Sayın Genel Başkan olmak üzere soruşturma disiplinine ait kurallara kendileri bile uymadılar. İnsanların kendi gölgesinden korktuğu bir yönetim şekli olabilir mi? Genel Merkezde oturarak, başka illerde olan şeylerle ilgili şahitlik yapılamaz. Bu şahitlikler sadece Genel Başkan'ın önceden verilmiş kararını desteklemekten öteye geçemez.''

  "GENEL BAŞKANLIĞA ADAYIM"

  İrbeç, ihraç cezasına karşı hukuki itiraz hakkını kullandığını belirterek, ''Halen MHP milletvekiliyim ve Genel Başkanlığa adayım. MHP'yi iktidara taşıyacak bir kadroyu bu yıl içerisinde görmüş olacaksınız. Parti tabanı ve delegelerden destek oldukça yüksek'' iddiasında bulundu.

  İrbeç ayrıca, Meclis TV'den aldığı ve kendisinin de bulunduğu MHP Grup toplantılarına ilişkin görüntüleri, dizüstü bilgisayar aracılığıyla basın mensuplarına izletti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir