Petrol
85.72
1.00%
Euro
17.8047
0.65%
Dolar
18.5161
0.37%
Altın
980.35
1.49%
Borsa
3211
-1.68%
Bitcoin
358.100
-4.76%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  MHP lideri Bahçeli geleceğin Türkiye'sini anlattı

  Bahçeli, geleceğin güçlü Türkiye'sini şu sözler ile ifade etti...
  • 20.06.2012 - 21:49
  MHP lideri Bahçeli geleceğin Türkiye'sini anlattı

  MHP lideri Bahçeli geleceğin Türkiye sini anlattı #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Geleceğin güçlü Türkiyesi, yarınların mutlu ve kudretli millet hayatı, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik bağlarının sağlamlaştırılmasıyla mümkün olabilecektir'' dedi.

  Bahçeli, Etimesgut Elvan Mahallesi'nde özel bir rehabilitasyon merkezinin açılışını yaptı.

  Mehteran takımıyla karşılanan Bahçeli, yaptığı konuşmada, engelli olmanın dünyanın sonu anlamına gelmediğini söyledi.

  Önemli olanın engellilere sosyal beceriler kazandırabilmek, kendi ayakları üstündekalabilmelerini sağlamak olduğunu vurgulayan Bahçeli, onların kendi kendine yetebilecekbireyler haline gelebilmelerine dikkati çekti.

  GELECEĞİN GÜÇLÜ TÜRKİYE'Sİ

  Bahçeli, çocuklara gösterilen şefkat ve sıcaklığın, ilgi ve yakınlık elinin gerek fiziksel, gerek zihinsel gelişime ciddi katkılar sağlayacağını dile getirerek, ''Geleceğin güçlü Türkiyesi, yarınların mutlu ve kudretli millet hayatı, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik bağlarınınsağlamlaştırılmasıyla mümkün olabilecektir. Bunun için her anlamda sağlıklı nesillerin, donanımlı zihinlerin yetişmesi, geleceğimizin garantisi ve güvencesidir. Bu önemli vazifede tabiatıyla hepimizindir'' diye konuştu.

  Hayırlı ve şifalı eğitim kurumları olduğu sürece fiziksel ve zihinsel engellerin aşılacağını ve eninde sonunda tesirsiz kalacağını düşündüğünü belirten Bahçeli, şunları söyledi:

  ''Biliyor ve kabul ediyoruz ki asıl engel, aslında gönüllerde, kalplerde ve duygularda oluşacak kırgınlıklar ve dargınlıklardır. Bu tür bir engelin ise, Allah korusun ama millet hayatında ağır sonuçlara neden olacağı neredeyse kaçınılmazdır. Her engeli yenerek, yüreklerde oluşabilecek her mesafeyi kısaltarak, hele hele tam bir birliktelik şuuruyla karşımıza çıkan güçlükleriyeneceğimizi, zorlukları mağlup edeceğimizi ümit ediyor, böyle olmasını canı gönülden temenni ediyorum.''

  Bahçeli, konuşmasının ardından rehabilitasyon merkezinin açılış kurdelesini kesti.

  Daha sonra merkezi gezen bahçeli, vatandaşları ve engelli çocukları da kırmayarak isteyenlerlefotoğraf çektirdi.

  Açılışa, MHP Genel Başkan Yardımcıları Ruhsar Demirel, Sadir Durmaz, Mevlüt Karakaya, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya ile vatandaşlar katıldı.


  Görüş Bildir