Euro
9.7234
0.07%
Dolar
8.1469
-0.03%
Altın
456.5
0.54%
Borsa
1.377
0.08%
Bitcoin
510.901
3.79%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  MHP seçimlerde son dakika stratejisi uyguluyor

  MHP seçimlerde son dakika stratejisi uyguluyor

  MHP, seçimle ilgili miting, reklam ve propaganda etkinliklerine sandık öncesinde hız verecek. MHP'nin hedefi kararsız seçmen.
  • Haber Merkezi
  • 28.04.2015 - 09:42

  MHP seçimlerde son dakika stratejisi uyguluyor #1

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, diğer liderlerin aksine, seçime yaklaşık 40 gün kalmasına rağmen henüz meydana inmedi.

  SİYASİ TAKTİK İCABI BÖYLE YAPIYORUZ

  Bahçeli gazetecilerin, “Beyannameyi açıklamakta biraz geç kalmadınız mı?” sorusuna, "Siyasi taktik icabı böyle yapıyoruz. Biz kongre için Arena’yı tuttuğumuzda 3 Mayıs’ta beyanname açıklamak için de gerekli işlemleri yapmıştık" karşılığını verdi.

  SON DAKİKA STRATEJİSİ BENİMSEDİ

  Parti kurmayları da önceki seçimlerde, diğer partilerin seçim beyannamelerinde MHP’den alıntı yaptığını belirterek onun için böyle bir taktik uyguladıklarını belirttiler. Beyanname taktiğinde olduğu gibi MHP, miting ve reklam konusunda da “son dakika” stratejisini benimsedi.

  İSTANBUL'DA SEÇMENİN KARŞISINA SEÇİMDEN 1 HAFTA ÖNCE ÇIKACAK

  MHP Lideri Bahçeli, beyannameyi açıkladıktan sonra bir miting programı yapacak. İlk mitingini Almanya’da yurt dışı seçmenine seslenerek gerçekleştiren Bahçeli, 3 Mayıs’taki toplantının ardından 17 Mayıs’ta Adana ve Mersin’e, 18 Mayıs’ta Kırşehir ve Kayseri’ye gidecek. 24 Mayıs’ta Ankara’da miting yapacak olan Bahçeli, neredeyse seçimin kaderini belirleyecek olan İstanbul’da seçmenin karşısına sandık kurulmadan bir hafta önce çıkacak.

  MHP seçimlerde son dakika stratejisi uyguluyor #2

  TELEVİZYON REKLAMLARINA AĞIRLIK

  Çok yoğun bir miting programı yapması beklenmeyen Bahçeli, bu açığı ise televizyon ekranlarını kullanarak kapatacak. Televizyonlarda hem partinin reklamlarıyla hem de Bahçeli’nin katılacağı canlı yayınlarla seçmenin merak ettiği sorulara yanıt verilmesi sağlanacak. Televizyon reklamlarında da ağırlık son haftaya verilecek. Böylece MHP’nin vaatlerinin, “ağırlıklı propaganda” ile seçmenin aklında kalması sağlanacak. Bu taktikle özellikle kararsız seçmen üzerinde etkili olunması planlanıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir