Euro
15.2697
0.17%
Dolar
13.4458
0.15%
Altın
794.4370
-0.17%
Borsa
2,046.16
0.20%
Bitcoin
568.450
-0.21%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C

  MHP: Tezkere oylamasında fire vermedik

  Şandır, Meclis'te kabul edilen tezkereyi değerlendirdi.
  • 05.10.2012 - 14:36
  MHP: Tezkere oylamasında fire vermedik

  MHP: Tezkere oylamasında fire vermedik #1

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, TBMM'de kabul edilen tezkerenin bir savaş tezkeresi olmadığını dile getirdi.

  "BU TEZKERE İRADE BEYANIDIR"

  Şandır "Bu ülkeye saldırmaya karşı kimse cesaret edememelidir. Bu tezkere bir irade beyanıdır. Bu tezkere bir kararlılık ifadesidir. Bu tezkere Türk milletinin bu türlü saldırılara karşı bedeli ne olursa olsun sonuna kadar korunacağının ifadesidir" dedi.

  TOPLAMDA 57 EKSİK VARDI

  Tezkerenin çok yüksek bir oranla kabul edildiğini belirten Şandır, MHP'de bazı milletvekillerinin görevleri dolayısıyla oylamaya katılamadığını ifade etti. MHP'nin kendi gerekçesi doğrultusunda bu tezkereye evet oyu verdiğini ve tüm milletvekillerinin tamamının evet oyu verdiğini söyledi. MHP ve AK Parti'nin toplamından 57 tane eksik bulunduğunu ve AK Parti'den çok sayıda milletvekilinin ya bulunmadığını yada oylamaya katılmadığını belirten Şandır, teskerenin TBMM'nin üçte ikilik çoğunluğu ile kabul edildiğini ve bunun çok önemli bir sonuç olduğunu söyledi.

  MHP'nin bu teskereye evet demesinin Türkiye'ye çok önemli bir sonuç getirdiğini ifade eden Şandır, "Yalnız kabul AK Parti oyları ile kabul edilmiş olsaydı bu tezkere ve amacı kapsamında güçsüzleşirdi. MHP'nin kendi gerekçesi ile bu tezkereye evet demiş olmasının Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin elini güçlendirmiştir. Bu tezkerenin caydırıcılık kapasitesini arttırmıştır. Artık Türkiye'ye saldırmak isteyen herkesin bir deha düşünmek mecburiyetinde kalacaktır" diye konuştu.


  Görüş Bildir