Petrol
85.26
0.46%
Euro
17.7569
0.38%
Dolar
18.5365
0.48%
Altın
970.8
0.51%
Borsa
3265
-0.03%
Bitcoin
354.649
-5.88%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  MHP Yusuf Ziya İrbeç'i partiden ihraç etti

  MHP, Antalya milletvekili İrbeç'i partiden kesin olarak ihraç ettiğini Meclis Başkanlığı'na bildirdi.
  • 25.06.2012 - 16:57
  MHP Yusuf Ziya İrbeç'i partiden ihraç etti

  MHP Yusuf Ziya İrbeç i partiden ihraç etti #1

  MHP TBMM Grup Başkanlığı, Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç'in partiden kesin olarak ihraç edildiğini bir yazıyla TBMM Başkanlığı'na bildirdi. Böylece MHP'nin TBMM'deki sandalye sayısı 51'e düştü, bağımsızların sayısı ise 7'ye yükseldi.

  ÜLKÜCÜLER DEDE OLDU BİZ NE ZAMAN İKTİDAR OLACAĞIZ

  MHP'den ihraç edilmesiyle ilgili Antalya'nın Alanyailçesinde açıklamalarda bulunan Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, 42 yıllık bir davanın mensuplarının "Ülkücüler dede oldu, biz ne zaman iktidar olacağız?" diye sorduğunu belirtti.

  Yusuf Ziya İrbeç, partisinin grup toplantıları ve Meclis toplantılarına katılmadığı yönündeki iddiaları elindeki Meclis yoklama belgeleri ve TBMM TV'nin görüntülerinden çürüttüğünü söyledi.

  Hedefinin MHP'yi iktidara taşımak olduğunu ifade eden İrbeç, "42 yıllık bir davanın mensupları, 'ülkücüler dede oldu, biz ne zaman iktidar olacağız?' diye soruyorlar. 42 yıllık bir dava, yüzde 13'lerde değil, yüzde 30 ile 40 arasında olması lazım. Bu potansiyeli görüyorum." dedi. İhraç kararına karşı tüm yasal haklarını kullanacağını ifade eden İrbeç, bu süreçte yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını belirti. Bu konuda tek muhatabının ihracını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğunu belirten İrbeç, arkadaşlarını bu konunun içine çekmenin doğru olmadığını sözlerine ekledi.

  GENEL BAŞKANLIĞA ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI

  MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan İrbeç, yola çıkarken bunun hesabını, kitabını yaptığını söyledi. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi olduğunu belirten İrbeç, "Beni MHP'den atmaya kimsenin yetkisi yok. Ben yuvamdayım. Ben ülkücüyüm." diye konuştu.


  Görüş Bildir