Euro
10.034
0.55%
Dolar
8.4635
0.7%
Altın
493.49
0.91%
Borsa
1.417
0.56%
Bitcoin
330.000
1.93%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  MHP'de 47 kişi değerlendirme dışı kaldı

  MHP'ye başvuruda bulunan bin 701 milletvekili aday adayından 47'si değerlendirme dışı kaldı.
  • AA
  • 31.03.2015 - 17:10
  MHP'de 47 kişi değerlendirme dışı kaldı

  mhp

  MHP, milletvekili aday adaylığı için başvuran bin 701 adaydan 47'sinin dosyasını değerlendirme dışı bıraktı. 12-18 Mart tarihleri arasında milletvekilliği aday adaylığı başvurularını Parti Genel Merkezi'nden alan MHP'ye bin 701 kişi dosya verdi.

  47'Sİ PARTİ DIŞI BIRAKILDI

  Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın, Emin Haluk Ayhan, Mevlüt Karakaya ve Oktay Öztürk'ten oluşan heyetin, başvuru dosyaları üzerinde yaptığı ön incelemenin ardından, teşkilat ve genel merkez yoklamaları yapıldı. Bu çalışmaların ardından milletvekili aday adaylığı yapanlardan 47'sinin dosyası, parti politikalarına uygun isimler olmadığı gerekçesiyle değerlendirme dışı bırakıldı. Değerlendirmeye alınmayan 47 kişiden bazılarının başvuru dosyası da kendilerine iade edildi. Başvuru dosyaları üzerinde çalışmaların devam ettiğine dikkati çeken parti yetkilileri, bu sayının artabileceğini ifade etti.

  SON KARAR BAHÇELİ'NİN

  Genel Başkan Yardımcıları'ndan oluşan heyetin incelemelerini tamamlamasının ardından aday adaylarının dosyaları, bu haftadan itibaren Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye sunulacak. Genel seçimlere girecek MHP'nin milletvekili adayları hakkındaki nihai kararı Bahçeli verecek.

  KADINLAR VE GENÇLER ÜST SIRALARDA YER ALMALI

  Genel Başkan Bahçeli'nin milletvekili aday listelerinde kadın ve gençlere şans tanınması ve ön plana çıkarılması yönünde, parti kurmaylarına telkinde bulunduğu öğrenildi. Bu kapsamda, şu anda Meclis'te 3 kadın milletvekili ile temsil edilen MHP'de gençlerin ve kadınların milletvekili aday listelerinde üst sıralarda yer bulması için çalışmalar da yürütüldüğü bildirildi. Listeler oluşturulurken her seçim bölgesinde en az bir kadın adayın yer almasının hedeflendiği kaydedildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir