Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
412.499
-0.76%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  MHP'de Koray Aydın istifası

  MHP'li belediye başkanı, Koray Aydın'ın başkanlığa seçilememesi üzerine istifa ettiğini açıkladı.
  • 07.11.2012 - 09:12
  MHP'de Koray Aydın istifası

  MHP de Koray Aydın istifası #1

  Trabzon'un MHP'li Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, MHP Genel Başkanlığına aday olan Trabzon Milletvekili Koray Aydın'ın genel başkanlığa seçilememesi nedeniyle partisinden istifa ettiğini bildirdi.

  "AYDIN'IN SEÇİLEMEMESİ BİZİ ÜZDÜ"

  Fehmi Cengiz, yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkan adayı ve Trabzon Milletvekili Koray Aydın'ın MHP'nin 10. Olağan Büyük Kurultayı'nda partisinin genel başkanlığına seçilemediğini anımsatarak, bu nedenle partisinden istifa etmeye karar verdiğini söyledi.

  Aydın'ın çok çaba sarf ettiğini ve MHP'nin Aydın'ın başkanlığında iktidar olmasını istediklerini dile getiren Cengiz, ''Aydın'ın seçilememesi bizi üzdü. Ayrıca bağımsız daha iyi hizmet etmek ve Şalpazarı'na hizmet etmek isteyenlerin önünü açmak için böyle bir karar aldık'' dedi.

  BAŞKANLIĞA DEVAM EDECEK

  Partisinden istifa edeceğini, ancak Belediye Başkanlığı görevini sürdüreceğini ifade eden Cengiz, Belediye Başkanlığı görevini bırakması için bir neden bulunmadığını kaydetti.

  Parti gözetmeksizin çalışmalarını yürüttüğünü vurgulayan Cengiz, yarın düzenleyeceği basın toplantısıyla partisinden istifa edeceğini sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir