MHP'den Hüseyin Çelik'e sert yanıt

MHP'den Hüseyin Çelik'e sert yanıt

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Partimize ve Sayın Genel Başkanımıza laf söylemek Hüseyin Çelik'in haddi değildir" değerlendirmesinde bulundu.

"ÇELİK'İN HADDİ DEĞİLDİR"

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in bir televizyon programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili "üslupsuz ve çirkin" ifadeler kullandığını öne sürdü.

İsmet Büyükataman, "Ülkemizi böldürmemeye kararlı olan ve her vesileyle milletimizi ve iktidarı uyaran, ikaz eden partimize ve Sayın Genel Başkanımıza laf söylemek Hüseyin Çelik'in haddi değildir" görüşünü savundu.

Hüseyin Çelik'in, "PKK birkaç Mehmet'i şehit etti diye Meclis'i toplayamayız" şeklinde bir ifade kullanmadığını açıkladığını belirten Büyükataman, "Sayın Çelik'in ifadeleri kayıtlarda mevcuttur. Sayın Çelik, dün söylediğini bugün inkar eden bir gelenekten geldiği için bu inkarını yadırgamıyoruz" görüşüne yer verdi.

"ÖZÜR DİLEMEK ERDEMDİR"

Hatadan dönmenin insana özgü bir fazilet olduğunu belirten Büyükataman, şunları kaydetti: "Özür dilemek bir erdemdir. Ermeni'den, bölücüden, İngiliz ajanlarından özür dileyenlerin sıra şehit annelerine gelince 'Özür dilenecek bir şey yok' diyerek pişkinliğe devam etmesini milletimizin takdirine bırakıyoruz. Sayın Çelik, artık şehitlerimizi ve yakınlarını incitecek ifadeler kullanmayı bırakmalıdır. Çelik ve AKP'liler Oslo'da kirlenen ağızlarına partimizi ve liderimizi alırken daha dikkatli ifadeler kullanmalıdır."