Euro
10.1195
0.6%
Dolar
8.5874
0.72%
Altın
486.37
1.22%
Borsa
1.425
0.49%
Bitcoin
409.940
1.08%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  MHP'den Recep Güven'e sert eleştiri

  MHP'li Vural Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'i sert bir dille eleştirdi.
  • 08.10.2012 - 15:02
  MHP'den Recep Güven'e sert eleştiri

  MHP den Recep Güven e sert eleştiri #1

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ağlamaktan sorumlu Başbakan Yardımcısı varken, şimdi de ağlamaktan sorumlu emniyet müdürü olduğunu ifade ederek, ''Bir terörist gördüğünde, 'ileride ağlarım bunun için o yüzden öldürmeyeyim mi' diyeceksin?'' dedi.

  "ADAM GİBİ TERÖRLE MÜCADELE ET"

  Vural, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in ''Teröriste ağlamayan insan değildir'' sözlerinin sorulması üzerine, şöyle konuştu: ''Diyarbakır Emniyet Müdürü teröriste ağlayacağına, önce bu milleti ağlatan terör örgütüyle mücadele etsin. Ağlamaktan sorumlu Başbakan Yardımcısı vardı şimdi ağlamaktan sorumlu emniyet müdürü var. Sen önce adam gibi terörle mücadele et, senin görevin terör örgütüne şirin görünmek değil. Böyle bir anlayış terör örgütünü cesaretlendirir. Nereden geldin, kim getirdi seni? Fikir ve düşüncelerin neyse bunu devletine ve amirine söyle. Basın mensuplarıyla toplantı yapıyormuş. Hükümet demek ki Oslo'da bahsettiği vali ve emniyet müdürlerini göreve getirmiş."

  "BEN ÖLEYİM Mİ DİYECEK?"

  Güven'in kendi haline ağlaması gerektiğini belirten Vural: "Teröristten mi yanasın, güvenlik güçlerinden mi yanasın? Bir terörist gördüğünde, 'ileride ağlarım bunun için o yüzden öldürmeyeyim mi' diyeceksin, 'arkasından ağlayacağım adamı etkisiz hale getirmeyeyim mi?' diyeceksin. Kimin kılıcını sallıyorsun sen? Sen ne demek istiyorsun? 'Teröristler için ağlayabileni değil, şehitler için ağlayabileni görmek istiyorum' desene. Kişi, gasptan adam öldürmüş, tinerciler gelmiş adam öldürmüş, bunlar ağlayacaklar. Teröriste ağlamayan insan değilmiş, psikolog musun sen, nesin ya? Katillere ağlayacakmış beyefendi. Sen kendi haline ağla bence. Polis teröristle karşı karşıya, terörist silah çekmiş. Bunu öldürsem ağlamak için peşinden gideceğim, en iyisi ben öleyim mi diyecek?'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir