Petrol
93.74
0.10%
Euro
18.2637
-0.07%
Dolar
17.9502
0.01%
Altın
1.016
-0.02%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.864
-1.85%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  MHP'den şehitler için ilk açıklama

  MHP'den şehitler için ilk açıklama

  MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 24 askerin şehit olduğu Hakkari’deki terörist saldırılardan hükümeti sorumlu tuttu.
  • 19.10.2011 - 10:43

  MHP den şehitler için ilk açıklama #1

  MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 24 askerin şehit olduğu Hakkari'deki terörist saldırılardan hükümeti sorumlu tuttu. "Bıçak kemiğe değil gırtlağa dayandı" diyen Şandır, "Bu kanın sorumlusu AKP hükümetidir, açılım politikalarını başlatanlardır, Başbakan Erdoğan'dır, Beşir Atalay'dır" dedi.

  "GÜNDE 30 ŞEHİT VERİR HALE GELDİK"

  MHP olarak öncelikle etnik bölücü terör örgütünü şiddetle ve nefretle kınadıklarını söyleyen Şandır şöyle devam etti: "Terör örgütüne destek verenleri, terörü hoşgörü ile karşılayanları, saldırılar karşısında Türkiye'yi suçlamaya çalışanları kınıyoruz. Terörü destekleyenleri kınıyoruz. 10 yıldır Türkiye'yi yöneten AKP hükümetinin uyguladığı yanlış politikalar ile günde 30 şehit verir hale geldik. Türkiye adet örtülü savaşın saldırıları altında kan kaybediyor. Bunun sorumlusu on yıldan beri ülkeyi yöneten AKP iktidarının uygulanan politikaların sonucudur. Bu akan kanın sorumlusu "Güzel şeyler olacak" diye açılım politikaları başlatanlardır."

  "BU KANIN SORUMLUSU AK PARTİ'DİR"

  Terörle müzakere değil, mücadele edilmesi gerektiğini söyleyen Şandır, bu mücadelenin de "adam gibi" yapılması gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Milletin başı sağ olsun acımız büyük. Milletin oyuyla iktidar olmuş AKP'nin sorumluğunu haykırıyoruz. Akan kanın sorumlusu AKP'dir. Yıllardır kara harekatı, Kandil'in ortadan kaldırılması ısrarla istenilmesine karşın hükümet ayak sürümektedir. Meclis operasyon yetkisini verdi ama yapılmadı. Tam mücadele edilecek. Hava, kara harekatı, yurt içi yurt dışı finansal kaynakları durdurmak için strateji belirleyip kararlı şekilde mücadele edilmeli. Kimse Türkiye devletinden güçlü değil, çaresiz değil. İktidar kafasını kuma sokmamalı. Açılım politikaları ile terörle mücadele edilemeyeceğini, binlerce şehit vererek anlayamadı. Bıçak kemiğe değil gırtlağa dayandı. Ne yapılması gerekiyorsa yapması gerek. Bu kanın sorumlusu AKP hükümetidir, açılım politikalarını başlatanlardır, Başbakan Erdoğan'dır, Beşir Atalay'dır."

  CHP'DEN İLK AÇIKLAMA

  MHP den şehitler için ilk açıklama #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir