Petrol
99.91
-2.78%
Euro
17.5277
0.34%
Dolar
17.2237
1.47%
Altın
962.9
0.01%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
347.317
4.08%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  MHP'den yeni anayasa açıklaması

  Anayasa çalışmalarıyla ilgili konuşan MHP Genel Sekreteri Büyükataman "Biz sistemin nefes alması için devreye girdik" dedi.
  • Ajanslar
  • 27.11.2016 - 15:24
  MHP'den yeni anayasa açıklaması

  mhp

  MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, partisinin Bursa İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, FETÖ'nün siyaset, bürokrasi, eğitim, emniyet, üniversite, yargı, ekonomi ve sivil toplum ayaklarının bulunduğunu, buralara gizlenmiş olanların birer birer ortaya çıkarıldığını belirtti.

  15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  Başarısız darbe girişiminin ardından operasyonların devam ettiğini, buna rağmen FETÖ'nün siyasi ayağının hala gizemini koruğunu ifade eden İsmet Büyükataman, şöyle konuştu:

  "15 Temmuz darbe teşebbüsü gerçekleşmiş olsaydı, Türkiye'nin kaderi kimlerin eline geçecek, devlet ve siyasete kimler hükmedecekti? Bu sorunun cevabını bilmek milletimizin en tabii hakkıdır. İhanetin çıbanbaşları kimlerdir? Yurtta Sulh Konseyi isimli rezil ve haçlı yapılanmanın ana kadrosunu, siyaset ve bürokrasi alanındaki ele başlarını bu aziz millet ne zaman duyacak, ne zaman öğrenecektir? Zabıt katibine, hizmetliye, ebe ve hemşireye kadar inen ama hala siyaset ayağına değmeyen, üst mevkilere dokunmayan FETÖ'yle mücadelenin, bu gidişle inandırıcılığını kaybetmesi olağan ve mümkündür."

  "MHP, SİSTEMİN NEFESİNİ AÇMAK İÇİN DEVREYE GİRMİŞTİR"

  Devlet Bahçeli'nin parlamentonun devreye girmesini, ardından da halkın reyine müracaat edilmesini meşru bir çözüm yolu olarak gösterdiğini anımsatan Büyükataman, şöyle devam etti:

  "MHP'nin buradaki işlevi, rejimin işlerlik kazanması adına nefes açıcı siyasi aktör olmaktır. MHP, AK Parti'nin değil, sistemin nefesini açmak için devreye girmiştir. Bunun yolu, parlamentoyu çalıştırmaktan geçmektedir. Önce iktidarın nasıl bir anayasa değişikliği ve nasıl bir öneriyle geldiği görülmeli, mesele hem Mecliste hem de kamuoyunda enine boyuna tartışılmalıdır. Hiçbir güç Meclisin veya doğrudan milletin izhar ettiği iradeye direnemez ve böylece Türkiye'yi tehlikeye sokan fiili durum son bulur. O bakımdan, meseleyi Meclis gündemine getirmekten veya halka gitmekten korkmamalıdır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir