Euro
10.374
-0.03%
Dolar
8.8763
0.07%
Altın
494.8
0.1%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
373.419
-0.69%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  MHP'li başkan Serkan Acar'dan Hüseyin Sözlü'ye tepki

  MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'nün, İskilipli Atıf Hoca'yla ilgili sözlerine başka bir MHP'li başkandan sert tepki geldi.
  • İHA
  • 17.09.2015 - 20:21
  MHP'li başkan Serkan Acar'dan Hüseyin Sözlü'ye tepki

  serkan acar

  İzmir'in Aliağa İlçe Belediye Başkanı Serkan Acar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün İskilipli Atıf Hoca’yla ilgili sözlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

  "ESEFLE KINIYORUM"

  "Ülkemizde yaşanmaya devam eden kritik süreç içerisinde, milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli olduğu şu zaman diliminde, siyasilerimizin kullanacakları her kelimenin, her cümlenin, her konuşmanın çok büyük bir önem arz edeceği böyle bir dönemde Adana Büyükşehir Belediye Başkanımızın yapmış olduğu konuşmada; dönemin mahkemelerinde hukuk katliamına uğramış, milletimizin vicdanında aklanmış, İskilip’te, Çorum’da, İç Anadolu’da kısaca İslam coğrafyasında şehit olarak kabul gören İskilipli Atıf Hoca için sarf etmiş olduğu kelimeleri ve hakareti esefle kınıyorum.

  İSKİLİPLİ ATIF HOCA DEĞERLİDİR, VATAN HAİNİ DEĞİLDİR

  Tarih boyunca çeşitli mahkemeler, birçok kararda hatalar yapmış, yanlış kararlar vermiş ve masum kişiler maalesef hak etmediği cezaları almışlardır. Yakın tarihimizde, idam edildikten sonra mahkemesi yapılan çeşitli görüşlere sahip kişiler bunlara birer örnektir. Nasıl 12 Eylül sonrası mahkemelerde, Vatanı milleti bölmeye çalıştıkları iddiası ile idam edilen ülkücü şehitlerimiz vatan haini değilse, İskilipli Atıf Hoca da aynı şekilde milletimizin vicdanında temizdir, değerlidir ve vatan haini değildir.

  MUHAFAZAKAR İNSANLARIMIZIN DEĞERLERİNİ ANLAMAYA DAVET EDİYORUM

  Bu vesile ile Sayın Başkan’dan, milletimizin en hassas olduğu bu dönemde söylemlerinden dolayı kırılan kalpleri onarmaya, yanlış anlamaları bertaraf etmeye, milliyetçi ve muhafazakar insanlarımızın değerlerini anlamaya davet ediyorum."

  SÖZLÜ "BU MİLLET GEVŞEK DİN ADAMLARI GÖRMÜŞTÜR" DEMİŞTİ

  Sözlü, "Milli mücadele döneminde de bu millet gevşek din adamları görmüştür. Şeyh Sayitleri, Seyit Rızaları, işbirlikçi İskilipli Atıf Hocaları görmüştür. Onlar gibi kalleş ve kancık ruhlu olmayın" demişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir