Petrol
109.18
0.07%
Euro
17.5651
-1.47%
Dolar
16.6031
-1.67%
Altın
979.71
-1.25%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.752
-2.93%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  MHP'li Karakoç: Kürtçe konuşmada engel yok

  MHP'li Karakoç, 'Kürtçe konuşmanın önünde hiçbir engel yoktur' dedi.
  • 07.02.2012 - 18:23
  MHP'li Karakoç: Kürtçe konuşmada engel yok

  MHP li Karakoç: Kürtçe konuşmada engel yok #1

  MHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç, Kürtçe ile ilgili çabaları doğru bulmadıklarını belirterek "Kürtçe konuşmanın önünde hiçbir engel yoktur." dedi.

  SADECE KÜRTLERİN SORUNU YOK

  İl binasında basın açıklaması yapan Karakoç, "Türkiye'de yaşayan birçok etnik grup var. Kürt, Zaza, Çerkez, Arap, Lazlar var. Sadece Kürtlerin sorunları ve talepleri yoktur. Bu ülkede birçok etnik insanın eksikleri vardır, ihtiyaçları vardır. Sadece Kürtlerin değil birçok etnik insanın da sorunları bulunuyor. Kürt sorununun gündeme getirilmesinde siyasi bir talep var. Kürt sorunu PKK, BDP ve ayrılıkçı güçlerin talepleridir." diye konuştu.

  KÜRTÇE KONUŞMADA BİR ENGEL YOK

  Demokratik açılım denilerek ülkenin bölündüğünü ileri süren Karakoç, AK Parti ve BDP'yi eleştirdi. Karakoç, şunları kaydetti: "Amaç Ortadoğu'daki ülkelerin haritalarını değiştirmek, ülkelerdeki iktidarları değiştirmek ve güçlü ülkeleri parçalamaktır. Libya'yı, Mısır'ı ve diğer ülkelerde yapılanları görüyoruz. Suriye'de ve diğer ülkelerde yapılan senaryoları ve ülkemizde 30 yıldan beri ortaya konulan senaryoları da görüyoruz. Vatandaş olarak Kürtçe konuşmakta herhangi bir sorun yoktur."

  Bakanların Kürtçe konuşmalarını doğru bulmadığını ifade eden Karakoç, sokaktaki yüz çocuktan 99 tanesine mikrofon uzatıldığında Türkçe konuşacağını iddia etti. Hükümetin ileri demokrasi ve sivilleşme sözleriyle Türk milletini aldattığını kaydeden Karakoç, alt kimlik-üst kimlik tartışmalarıyla fitilin ateşlendiğini ileri sürdü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir