MHP'li vekilden bekaret tweet'i

MHP'li vekilden bekaret tweet'i

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, kendisine başka yerden geldiğini söylediği 'bekaret' konusundaki twiti silerken yanlışlıkla göndermesi, sosyal medyada ortalığı karıştırdı.

TEPKİ YAĞDI

Daha önce de şike operasyonlarıyla ilgili sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında attığı twitlerle gündeme gelen, bu sayfayı en fazla kullanan milletvekillerinden biri olarak bilinen MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, başı 'bekaret' konusuyla ilgili twit ile derde girdi. Türkkan, bunun kendisine başka yerden geldiğini ve silmek isterken yanlışlıkla gönderildiğini söylemesine rağmen, her kesimden büyük tepki yağmaya başladı.

"SİLERKEN YANLIŞLIKLA GÖNDERDİM"

Kadınlardan 'Hatunlar' diye söz edilen ve 'bekaretlerini uzun süre sakladıkları, sonra da bozuk para gibi harcadıkları' ifadelerinin yer aldığı twit ile ilgili açıklama yapan MHP'li Türkkan, "Silerken yanlışlıkla gönderdim. Hata ile sileceğim derken göndermiş oldum" dedi.

Konuyla ilişkin DHA muhabirinin görüştüğü Lütfü Türkkan, bu twitin internet sitelerinde dolaştığını ve kendisine de başka yerden geldiğini, bunları silerken yanlışlıkla gönderildiğini belirterek, "Ben bunu izah ettim. Teknolojiye kurban gittim. Hemen silip özür diledim. Bundan sonra yapacak bir şey yok" dedi.

TWEET VE ÖZÜRÜ

İnternet sitelerinde dolaşan tweet şöyle:

"@LutfuTurkkan Hatunların çoğu bekaretleri tüm 100 liraymış gibi davranıyor. Uzun süre bozdurmamak için direnip bozulunca da düşünmeden harcıyorlar.?

Lütfü Türkkan'ın bir süre sonra sildiği tweete gelen kınama tweetlerine verdiği cevaplar ve özürleri ise şöyle:

@LutfuTurkkan@cevdetaykan Gerçekten çok üzüldüm...