Petrol
99.24
0.01%
Euro
18.5305
-0.01%
Dolar
17.9449
0.04%
Altın
1.032
-0.01%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
436.045
1.42%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  MHP'li Vural: Demirtaş hesap versin

  MHP'li Oktay Vural, BDP Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e 'onbaşı' demesini eleştirdi.
  • 08.01.2012 - 18:08
  MHP'li Vural: Demirtaş hesap versin

  MHP li Vural: Demirtaş hesap versin #1

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, partisinin Osmangazi İlçe Teşkilatı 10. Olağan Kongresi'ne katıldı. Vural, Türk milletinin kendilerini tek başına iktidara getirmediği belirterek, "Son zamanlarda yaşananların, yıllardan beri ne kadar haklı olduğumuzu ortaya çıkardı. Hak gelecek batıl mağlup olacak. MHP önümüzdeki dönemde tek başına iktidar olmayı başaracak. Bütün oynanan oyunlara rağmen MHP'ye sahip çıkmış ve meclise göndermiştir. Ama alacağımız var, biz daha fazlasını hak ediyoruz" diye konuştu.

  VURAL'DAN 'ONBAŞI' YORUMU

  TSK'nın bir suç örgütü gibi gösterilmesinin millet ve devlet hayatında çok önemli bir tahribat olduğunu ifade ederek, "Yargının siyasallaştırılmasının da tahribata yol açacağı ortadadır. Bugün bu tartışmalar yapılırken, Türkiye'de birileri kalkıyor, BDP denilen parti midir, ne olduğu belli olmayan bir kitle, kalkıp bugün genelkurmay başkanına onbaşı bile olamazsın bile diyerek, bu sözleri söyleyenin hesap vermesi gerekmiyor mu?" dedi.

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Bursa'ya hızlı tren için yapılan törende amcasının baş manevracı olduğu söylediğini hatırlatan Vural, "Bu sebeple demir yollarını o zamandan beri yakından takip ettiğini söylemişti. Tabi amcasının hayatta olduğunu bilmiyorum, ama eğer hayattaysa aslında bir trenin rayından gitmesini temin eden o amcası, zannederim ülkeyi rayından çıkarmak isteyen Arınç'ı gördüğü zaman, ne yapıyor bu adam diye soracaktır" şeklinde konuştu.

  "TSK, SUÇ ÖRGÜTÜ GİBİ GÖSTERİLİYOR"

  Çıraklık, kalfalık ve ustalık döneminden sonra AK Parti'nin millete birşey veremediğini kaydeden Vural, "Bugün TSK, terör örgütü yönetmekten tutuklanıyor. TSK, suç örgütü gibi gösteriliyor. İçeride ve dışarıda terörle mücadele yapılırken, Irak bölünürken, İran'a müdahale konuşulurken, milletin güvenini azaltacak tartışmalara yol açacak harekelerin nereye varacağını hesap etmek lazım" ifadelerini kullandı.

  "AK PARTİ'NİN DEĞİRMENİNE SU TAŞINIYOR"

  MHP'nin milletin egemenliğini savunduğunu, egemenliğe milletin dışında kimsenin müdahale etmesini uygun görmediklerini ifade eden Vural, "Siyasi iktidarla mücadele edecek, onu alaşağı edecek olan MHP'dir. Siyasi iktidara dışarıdan müdahaleler, AK Parti'nin değirmenine nasıl su taşıdığını görüyoruz. Onun için siyasi iktidarlar mücadele, siyasilerin görevidir. Ama herkesi de darbeci yapıp, TSK'yı suç örgütü gibi göstermek doğru değil" açıklamalarında bulundu.

  Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'yı eleştiren Vural, "Leyla Zana, 'kendi kaderimizi tayin etmek istiyoruz' dedi. Belediye Başkanı, bayrağımızın yanına bir paçavra eklenmesini ve özerklik talep ediyor. Bunları görenler, gözlerini kulaklarını bunlara tıkayamaz. Terörle mücadele konusunda son zamanlarda adımlar atılıyor" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir